Enzymatický peeling

Jemné ošetření pleti, které způsobí její olupování a následně podporuje její novou tvorbu

Enzymatický peeling hloubkově čistí a „obrušuje“ kůži na obličeji působením na svrchní vrstvy kožní tkáně. Název peeling je odvozen od toho, že po jeho aplikaci dochází k exfoliaci, tedy olupování mrtvých kožních buněk. Díky jejich odstranění zůstává pokožka obličeje čistá se sjednoceným tónem a texturou. Navíc jejich odstranění stimuluje obnovu pleti a vznik zdravých kožních buněk. Po jeho aplikaci dochází také k redukci viditelnosti jizev, stařeckých skvrn a vrásek.

Tropické ovoce

Enzymatický peeling většinou využívá ovocných enzymů, které pleť využivují a podporují odstranění mrtvých kožních buněk. Jedním z nejoblíbenějších ovocných enzymů je papain z tropického ovoce papája, dále se využívají enzymy ze zelených jablek, ananasu, dýně a aloe vera.

Některým z těchto enzymatických peelingům se přezdívá obnovující, protože na konci procesu exfoliace, kdy je pleť zbavena mrtvých buněk, je pleť zcela obnovená a stimulována k vlastní regeneraci. Dochází také k redukci akné, protože enzymatický peeling vyčistí póry.

Enzymatický peeling se velmi liší od chemického peelingu, má výrazně jemnější efekt. Tento rozdíl je patrný i v tom, že enzymatický peeling je často možné zakoupit si pro domácí použití, avšak chcete-li chemický peeling, musíte si na něj ve většině případů zajít k odborníkovi. Chemický peeling obvykle odstraňuje více vrstev pokožky než enzymatický a vyžaduje tak delší dobu rekonvalescence a klidového, ochranného režimu.