SUPERFOOD - VLAŠSKÝ OŘECH

SUPERFOOD - VLAŠSKÝ OŘECH
Rubrika: Zdravý život 26.05.2020
tisk

Všimli jste si někdy, že půlky jader vlašských ořechů vypadají jako mozek? Není to jen tak náhodou! Tato potravina je pro váš mozek skutečně skvělá, je totiž výborným zdrojem serotoninu a neurotransmiterů.

Serotonin je nejen hormonem štěstí, ale snižuje také chuť k jídlu, prostě signalizuje mozku pocit nasycení. Vlašské ořechy jsou známé antidepresivum. Když máte špatnou náladu, není na škodu pravidelně do stravy přihodit pár vlašských ořechů.

Jen málo rostlin má vyšší obsah omega 3 mastných kyselin než vlašské ořechy. Proto, když budete mít dostatek ořechů ve své stravě, může vám to zmírnit záněty, podpořit mozek, vlasy, pleť i nehty a ořechy přispívají i k prevenci srdečních onemocnění, astmatu a posilují střeva.

Obsahují 70 % tuků, 18 % bílkovin, trochu sacharidů a vitamíny E, B1, B6, kyselinu listovou, minerály Cu, Mg, Zn.

Jeden tip na závěr – je dobré si namáčet ořechy před konzumací 4 hodiny do vody. Když ořechy stráví potřebný čas ve vodě, uvolní se z nich nejen prach a případné plísně na jejich povrchu, ale i kyselina fytová a inhibitory enzymů, které zhoršují stravitelnost ořechů. Ořechy pak budou nejen lépe stravitelné, ale budou chutnat skoro jako čerstvé.

Konec článku