Plastika prsou – 3 základní informace před rozhodnutím

Plastika prsou – 3 základní informace před rozhodnutím
Rubrika: Zdravý život 02.01.2013
tisk

Mnoho žen bývá se svou postavou a vizáží nespokojeno. Na svém těle i obličeji vidí chybičky, se kterými nejsou schopné se ztotožnit. Terčem jejich nespokojenosti bývají nejčastěji prsa. Důvodů, proč ženy přemýšlejí nad úpravou svého poprsí, může být hned několik – nevyhovující velikost, tvar, ...

... povislá ňadra po kojení nebo například sjednocení velikosti či tvaru obou prsou. Ve všech případech úprav poprsí se jedná o velký zákrok, který je třeba dobře promyslet a hlavně prodiskutovat s odborníkem. 
Plastická operace prsou je v dnešní době velmi rozšířený zákrok. Ženy, které z osobních důvodů zákrok podstoupily se cítí lépe nejen fyzicky, ale také psychicky. Jsou sebevědomější a obecně spokojenější se svým vzhledem. Zákrok má však i mnoho rizik, nejdůležitější je se správně rozhodnout a rekonvalescenci brát zodpovědně až do zahojení poslední jizvičky.
 

Správné načasování

Plastika prsouPlastickou operaci prsou mohou podstoupit ženy prakticky v jakémkoli věku. Je však nutné zvážit, zdali již nepřemýšlí o založení rodiny. Těhotenství s sebou přináší doslova ohňostroj hormonů. Ňadra se při kojení i několikanásobně zvětší a po pár měsících od porodu se opět vrátí do původní velikosti. Když se k tomu všemu přidá samotné kojení, není divu, že původní tvar poprsí je v nenávratnu. Pokud by tedy žena v krátké době před otěhotněním podstoupila plastický zákrok, vysněný výsledek by mohl být velice ohrožen.  
 

Výběr tvaru a velikosti

V případě, že je žena rozhodnutá pro plastickou operaci, přichází na řadu výběr správného implantátu. Na trhu jsou k dostání kulaté nebo kapkovité „silikony“, které mohou mít hladký či texturovaný povrch. Poté na řadu přichází výběr velikosti poprsí. Na specializovaných klinikách si lze vše prohlédnout a osahat. Žena má tedy dopředu možnost zjistit, jak implantáty nejen vypadají, ale také jaké jsou na omak. Veškeré přípravy a výběr tvaru i velikosti poprsí by měli probíhat na základě konzultace s lékařem, který také provede veškerá předoperační vyšetření. 
 

Pooperační péče

Stejně jako jakákoliv jiná operace i plastika prsou je velmi náročný zákrok a zásah pro tělo. Hojení prsou je zdlouhavé. V tomto období je velmi důležité věnovat velkou péči a pozornost správnému zahojení jizev po operaci. Vedle dodržování všech pravidel pooperační péče se také doporučuje používání různých přípravků a metod léčby jizev. Vhodným pomocníkem mohou být hojivé náplasti NewGel+, které se prodávají v mnoha velikostech a tvarech. Na jizvu působí prostřednictvím kombinace okluze (uzavřou jizvu před expozicí vzduchu), hydratace, zvýšení teploty pokožky a kontinuálního lehkého tlaku. Díky tomu jizvy účinně redukují a postupně vyhlazují.
Konec článku