Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování

Návod, jak pročistit svůj organismus a pleť po Vánočním hodování
Rubrika: Zdravý život 04.01.2012
tisk

Díky hodování dostane zabrat během Vánočních svátků nejen vaše tělo, ale také pleť. Veškeré zbytečné cukry a tuky, které si dobrovolně dopřáváme ve velkých dávkách se mohou projevit také na pokožce např. v podobě akné. Pleť i tělo jsou unavené z neustálého přejídání.

Přijde Nový rok a vy nasadíte drastickou dietu a s ní přijde další šok pro organizmus. Co takhle pouze upravit jídelníček, hodně pít, pravidelně zlehka sportovat, zaskočit za kosmetičkou a začít používat kosmetiku, kterou donesl ježíšek. 
 
Babičky cukroví, mamky bramborový salát, smažené řízky, silvestrovské chlebíčky - to jsou „mňamky“, ze kterých dostane každoročně naše tělo pořádně zabrat. Přebytečné cukry a tuky pak mohou zadělat na problém i pleti, která se bude trápit s akné, černými tečkami, rozšířenými póry atd. Zbavte se těchto problémů a přebytečné váhy nabrané o Vánocích již během ledna a bez drastických diet. Stačí dodržovat pár pravidel.
 
Zbylé cukroví nedojídejte
S Novým rokem zlikvidujte cukroví. Vyhoďte ho, rozdejte ho, zamrazte ho, ale hlavně jej nedojídejte ještě celý leden. Ano, je ho možná škoda, ale ta největší škoda je, ho sníst!
 
Jezte jídlo, které se déle tráví
Celozrnné pečivo je sice stejně kalorické jako to bílé, ale dodá vašemu tělu zdravou energii, po které budete čilí a najezení mnohem déle. Mezi další takové potraviny patří například zelenina, tu si dopřávejte kdykoliv v jakémkoliv množství. Ovoce obsahuje hodně cukru. Jezte jej tedy např. jen k svačině právě s celozrnným pečivem či bílým živým jogurtem, ten obnovuje flóru ve střevech, která může být z velkého množství cukru po Vánocích v nerovnováze.
 
Hodně pijte
Vypijte alespoň dva litry čisté vody či bylinného čaje denně. K pročištění krásně slouží např. kopřivový čaj. Vyhněte se kávě, silnému černému čaji, slazeným limonádám a se zeleným čajem také opatrně, sice neobsahuje kofein, ale stejně účinně povzbuzuje srdeční činnost. Dostatek vody navíc dodá pleti potřebnou hydrataci a nečistoty odplaví. 

Cviceni-po-vanocich

Jezte pravidelně
Tělo nesmí hladovět, nejde o dietu, ale o očistu organismu. Zvolte si dvě až tři větší jídla denně a ty doplňte dvěma svačinami. 
 
Hýbejte se
Zajděte si do bazénu, posilovny, na delší procházku nebo doma vytáhněte zaprášený cvičící stroj či podložku. Pohyb velmi pozitivně působí i na stav pleti.
 
Zajděte ke kosmetičce 
Jak na Nový rok, tak po celý rok navštěvujte kosmetický salón nebo vaší zkušenou kosmetičku. Vedle povánočního pročištění pleti od černých teček si nechte vždy udělat i masáž, působí jako skvělá prevence proti vráskám a jejich prohlubování.
 
Předsevzetí čistit a pečovat
Na Nový rok začněte pravidelně každý večer čistit svou pleť a používejte kosmetické pomocníky, které donesl ježíšek. Pokud se letos do vašich potřeb či vkusu netrefil, kupte si pořádný krém sama.
 
S radostí jde vše lépe
Vše dobré co uděláte pro své tělo i pleť by Vás mělo těšit, díky tomu půjde na první pohled vidět i vaše vnitřní krása.
Konec článku