Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?

Nákup kosmetiky přes internet. Na co si dát pozor?
Rubrika: Zdravý život 02.02.2012
tisk

Nakupovat přes internet z pohodlí domova již není žádná novinka. Na internetu můžeme častokrát nakoupit levněji, rychleji a s možností výběru z širokého a pestrého sortimentu. Mnoho z nás využívá velké nákupní servery s nejrůznějším zboží, kde však kosmetiku většinou nemají. Nebojte se pořídit si krém či masku z malého internetového obchodu. Pokud máte otázky, zda je takové nakupování bezpečné a jak při koupi postupovat, poradíme Vám a ukážeme několik ověřených triků.

Máte v plánu si pořídit nový pleťový krém, sérum či šampon, který není k dostání jinde než na internetu, chcete jej prostě levněji nebo nemáte čas běhat po obchodech? Nebojte se nakupovat na internetu. V dnešní době je takový způsob nakupování převážně bezpečný, ale vždy je třeba mít oči otevřené. 
 
Pozor na podvod
První úskalí může přijít s možností prodeje napodobeniny. Toto je však spíše riziko koupě parfému. Na webové stránce hledejte informace o prodejních značkách a ujistěte se, že e-shop prodává originál, protože s padělkem může přijít vedle zklamání také nepříjemnost jako např. alergická reakce. 
 
Získejte informace
Kosmetické přípravky by měly mít kvalitní popis a fotografii. Můžete u nich najít třeba i klinické studie, různá popisná videa, komentáře od stávajících uživatelů či alespoň možnost komentář zanechat. 
 
Poraďte se
Kvalitní obchod s kosmetikou nabízí nejen produkty, ale také poradenství. Pokud máte dotaz, nabízí se možnost dostat odpověď na infolince, chatu či rychlou reakcí na váš email.
 
Přesný postup nákupu
Přečtěte si návod daného obchodu, jak nakupovat. Rady, jak zvládnout nákup na internetu, by měl mít každý seriózní e-shop. Možná zde najdete i nejčastější otázky a odpovědi, které vaše dotazy zodpoví. 
 
Výhody pro věrné
Zjistěte si, zda má e-shop věrnostní program a pokud ano, využijte svých výhod. 
 
Akce a slevy
Možná se na stránkách objevují sezónní slevy či balíčky za výhodné ceny. Prozkoumejte nákupní terén.
 
Kontrola nade vše
Pokud byste se chtěla o svém nákupu dozvědět maximum, přečtěte si obchodní podmínky. 
 
Užijte si to
Udělejte si pohodlí, uvařte čaj či kávu a vyrazte na lov. Nákupní vody internetu jsou nekonečné a kdekoliv můžete narazit na poklad.
Konec článku