Dopřejte si vitamín krásy

Dopřejte si vitamín krásy
Rubrika: Zdravý život 19.10.2011
tisk

Vitamíny jsou nezbytné pro zdravý život. Nedodávají tělu žádné kalorie ani jouly, přesto jsou úžasným zdrojem vitality a energie. Vitamíny si naše tělo nedokáže samo vyrábět, musíme je tedy pravidelně dodávat potravou. Stejně jako naše tělo i pokožka potřebuje jednou za čas vitamínovou bombu. Dopřejte jí speciální výživnou kúru v podobě čistého vitamínu A pro pleť.

Vitamín A a jeho vliv na pleť

Tento vitamín je základním vitamínem krásy a zdraví pleti. Regeneruje pokožku, udržuje ji jasnou a čistou a přispívá k dobrému stavu vlasů. Vitamín A je účinný v boji proti akné a ekzému, zejména Seboroidní dermatitidě (kožní onemocnění projevující se svěděním, zčervenáním a odlupováním kůže). Zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Je také silným antioxidantem a má protizánětlivý účinek. Jeho nedostatek se projevuje hrubou pokožkou s charakterem husí kůže a strupatými vrstvami na kolenou, loktech i jinde, dále trudovitostí pokožky, vrásněním a štěpením nehtů či lupy ve vlasech.
 
Vitamín a na pleť

Vitamín A je určen pro

Aknózní pleť
Pleť se seboroidní dermatitidou
Pleť před estetickými zákroky např. laserem nebo peelingem
Pro všechny typy pokožky za účelem redukce vrásek
 

Tip redakce

Jednou za čas si dopřejte výživnou masku bohatou na vitamín A. Pokud si nechcete na obličej dávat nastrouhanou mrkev, zkuste čistý vitamín A v ampulích. Stačí každý večer jednu otevřít a vitamín pohodlně vetřít do pokožky. 
 

Vitamín A a jeho vliv na zdraví

Chrání kůži a sliznici, buňky oční sítnice. Je vitamínem růstu a zlepšuje zrak, především vidění za šera. V přírodě se tento vitamín nachází jako provitamín karoten, o kterém se předpokládá, že tvoří obranu proti všem druhům rakoviny. Chrání před kardiovaskulárními chorobami a zmírňuje problémy v přechodu. 
 

Potraviny obsahující vitamin A ve větším množství

Špenát, kapusta, mrkev, rajče, petržel, hrášek, mléko a plnotučné mléčné výrobky, sušené a olejnaté ovoce (olivy), citrony, banány, broskve, třešně, vejce, celozrnné obiloviny, rybí olej

Banány jako vitamín pro lepší pleť

Tip redakce

Aby pokožka netrpěla nedostatkem vitamínu A je třeba více než pleťová maska. 
Dopřejte si občas mrkvový fresh džus, pochutnejte si na banánu a svačte mléčné výrobky. Potravinu bohatou na vitamín A např. špenát nebo  kapustu připravujte s malým množstvím rostlinného oleje. Vitamín A je rozpustný v tucích a díky tomu jej tělo může dobře využít. 
Konec článku