Problémy s erekcí napomůže zvrátit ginkgo biloba

Problémy s erekcí napomůže zvrátit ginkgo biloba
Rubrika: Zaměřeno na muže 04.10.2017
tisk

Erektilní dysfunkce, čili hovorovým jazykem řečeno problémy s erekcí jsou velmi častým jevem, které se běžně objevují u čtyřicátníků a jejich frekvence roste s rostoucím věkem mužů.

Objevit se může neschopnost dosáhnout erekce a další symptomy, jako je únava a snížené libido. Výsledkem je, že se muž cítí starší, než ve skutečnosti je. Na řešení tohoto problému samozřejmě existují léky na erekci, mnoho mužů se ale raději nejprve uchylí k doplňkům stravy na zlepšení erekce a přírodním alternativám.

Jedním z nejčastěji doporučovaných přírodních extraktů na erekci je ginkgo biloba. Ten má vedle erekce pozitivní vliv i na paměť a soustředění, obranyschopnost a vysoký krevní tlak.

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný patří mezi nejdéle žijící stromy na Zemi, nejstarší jedinci jsou starší než tři a půl tisíce let. Podle fosilních nálezů se ginkgo biloba na Zemi vyskytuje déle než 270 milionů let.

Oblíbená součást tradiční medicíny

Pozoruhodná je schopnost jinanu dvoulaločného prospívat i za těch nejnevhodnějších podmínek. Šest vzrostlých stromů bylo dokonce svědky shození atomové bomby na Hirošimu v roce 1945. Na místě vzdáleném necelé dva kilometry od dopadu bomby rostou dodnes a bez následků.

Semena a listy tohoto stromu jsou proto po staletí součástí mnoha principů tradiční medicíny. Nejčastěji se využívají listy, v některých doplňcích stravy se objevuje i extrakt ze semínek. Ta jsou ale při požití jedovatá!

Zlepšení cirkulace krve

Hlavním benefitem ginkgo biloba je navýšení průtoku krve v těle. Proto se využívá pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí u osob postižených onemocněními, jako je Alzheimerova choroba, u nichž nízký průtok krve zapříčiňuje zmatení a ztrátu paměti.

Laboratorní studie naznačují mechanismus, jakým ginkgo napomáhá zlepšit průtok krve organismem. Terpenoidy, které ginkgo biloba obsahuje, podporují rozšíření cév a pozitivně ovlivňují to, nakolik jsou navzájem přilnavé krevní destičky. Oba tyto faktory podporují navýšení cirkulace.

Vedle toho působí v organismu silně antioxidačně, v důsledku čehož výzkumníci usuzují, že ještě více podporují zdraví kardiovaskulárního systému.

Právě navýšení cirkulace krve a zlepšení stavu srdečně-cévní soustavy může napomoci i v případě problémů s erekcí. Zhoršené prokrvení penisu je totiž hlavní příčinou erektilní dysfunkce. Ginkgo biloba tak může tento stav zvrátit.

U problémů s erekcí je důležité věnovat se nejen symptomům, ale zejména příčinám komplikací. V některých případech mohou být na vině špatné cirkulace krve v penisu zneprůchodněné tepny, které pak mohou vést k závažnějším komplikacím, například onemocněním srdce.

Účinnost ginkgo prokazují studie

Účinku extraktu z jinanu dvoulaločného na erekci se věnuje nejedna studie. Některé z nich přitom přináší velmi zajímavé výsledky!

Ta asi nejzajímavější studie se týkala seniorních pacientů, kteří užívali antidepresiva a zároveň ginkgo biloba pro zlepšení paměti. Jaké bylo překvapení výzkumných pracovníků, když si od pacientů vyslechli i velkou chválu na zlepšení erekce a celkové kvality sexuálního života. Pracovníci se samozřejmě záhy zaměřili na to, zda existuje souvislost mezi užíváním ginkgo biloba a změnou kvality sexuálního života.

Korelaci studie prokázala a při dalším zkoumání vyšlo najevo, že je ginkgo biloba ze 76 % účinný ve vztahu ke zlepšení sexuální dysfunkce u mužů způsobené užíváním antidepresiv. Ještě překvapivější bylo zjištění, že u žen se účinnost ginkgo biloba vyšplhala až k 91 %. Při shrnutí mužů i žen vychází při užívání doplňku stravy na problémy s erekcí a na zlepšení kvality sexuálního života s obsahem ginkgo biloba 84 % zlepšení stavu sexuální dysfunkce.

Jak studie uvádí, u pacientů mělo užívání ginkgo biloba pozitivní účinek na všechny fáze cyklu sexuální reakce, tedy na touhu, vzrušení (charakterizované erekcí a lubrikací), orgasmus i závěrečné uvolnění.

Užívání doplňku stravy na erekci s obsahem jinanu dvoulaločného by mělo organismu přinést zhruba 250 až 300 mg extraku ginkgo biloba denně. V tomto množství byl pozorován pozitivní vliv na erektilní dysfunkci. Doplňky stravy by měly obsahovat co nejvyšší podíl flavonoidů a terpenoidů, ideálně je 20 – 30 % flavonoidů a 5 – 12 % terpenoidů.

Kdy čekat účinek? Objevit by se měl zhruba po čtyřech až šesti týdnech užívání.

Konec článku