Veronika: Snažím se poctivě odličovat (ale ne vždy se to povede)

Veronika: Snažím se poctivě odličovat (ale ne vždy se to povede)
Rubrika: Zachyceno v ulicích 03.04.2015
tisk

Veronika (28), Junior Consultant v PR agentuře

"Obličej se snažím každý den čistit čistícím gelem, občas si udělám peeling. Mažu se každé ráno denním a každý večer nočním krémem. Od puberty mám akné, i přesto, že nemám příliš mastnou pleť (když nenamažu, spíš se drolí). Teď už je akné lepší, ale stále se objevuje. Proto si čistím pleť každý den. Skoro každá to známe. Nicméně už jsem našla i první jemné vrásky, takže používám krémy +30 na vrásky. Co se týče kosmetických novinek, něco pochytím, ale že bych se nějak extra pídila, to ne. Když mě něco zaujme, většinou na to nemám, takže dál neřeším a radši moc nezkoumám. Ještě bych přidala k péči, že se snažím si před spaním obličej odlíčit. Ale to se ne vždy povede. Záleží na stavu. To pak s pletí nedělám nic."

Rady odborníka:

Používání denního a nočního krému samozřejmě chválíme, ale každopádně apeluji, aby si Veronika pleť odličovala pravidelně. Kvalitní odlíčení je totiž důležité pro každý typ pleti, a pro aknózní zejména. Jako péči o aknózní pleť na čištění doporučuji pěnu Clarifying Foam, která projevy akné redukuje. Protože Veronika tvrdí, že pleť nemá vyloženě mastnou, je důležitá hydratace. K tomu poslouží denní hydratační krém s lehkou texturou Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator. Díky tomu, že neobsahuje žádné oleje, má lehké složení. Navíc dokáže eliminovat výskyt bakterií způsobujících akné.

Když už zmiňuje, že používá peeling, z našeho portfolia doporučuji Pore Refining Scrub od firmy Medik8. Dokáže pokožku jemně exfoliovat a odstraňuje odumřelé buňky.

Co se týče péče proti vráskám, na jemné vrásky pozitivně působí kombinace sér C-Tetra ráno pro rozzáření a zvýšení elasticity pleti a Retinol 3 TR večer, který přes noc pokožku vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Jako bonus reguluje tvorbu mazu, který je viníkem aknózní pleti.

Konec článku