Proti akné během života bojuje 9 z 10 lidí. Jak úspěšní jsou?

Proti akné během života bojuje 9 z 10 lidí. Jak úspěšní jsou?
Rubrika: Studie a odborné články 11.03.2015
tisk

Pokud patříte k „postižené“ většině, nemusíte si zoufat. Existuje mnoho variant, jak problematickou pleť vyléčit. Někdo se spoléhá na přípravky na akné, někdo na odbornou pomoc. Nakolik ale tyto metody fungují?

Akné postihuje nejvíce obličej, krk, dekolt a záda. Z exkluzivního průzkumu společnosti Medaprex vyplývá, že na obličeji trápí akné 82% dotazovaných. Čtvrtinu dotazovaných obtěžuje akné na zádech a téměř dvacet procent řeší problém s akné na krku a v oblasti dekoltu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Akné zmizí samo,“ myslí si někteří...

Většina dotazovaných léčbu akné nenechává na matce přírodě. Zhruba deset procent sice věří, že akné zmizí samo, jen je třeba si počkat, a dalších deset procent problém neřeší, protože neví jak. Přes šedesát procent dotazovaných je nicméně přesvědčeno, že pokožce je potřeba v boji proti pupínkům pomoci, ať už kosmetikou proti akné nebo návštěvou odborníka. 4% se svěřuje do rukou kosmetičky či lékaře a dochází na chemický peeling, 61% bojuje v domácích podmínkách za pomoci krémů a sér proti akné.

70% respondentů je spokojeno s výsledky léčby akné

A teď pozor, téměř sedmdesát procent těch, kdo proti akné vytrvale brojí, je s výsledky spokojeno a považuje akné za redukované. To je přece skvělá zpráva. Vyberte si i vy účinnou zbraň proti tomuto pleťovému neduhu, protože je určitě lepší se ho rychle zbavit, než posléze řešit jizvy po akné.

Neléčené akné = deprese, nervozita a dokonce sebevražda

Jak ukazují výsledky nejedné studie, asi největším problémem v souvislosti s akné je psychologická stránka celé záležitosti. Vřídky a jejich manuální eliminace je sice bolestivá, ale to, co nejvíce trpí, je psychika. Jedinci postižení některou z výraznější forem akné mívají nižší sebevědomí, často špatně navazují mezilidské vztahy (o partnerských záležitostech nemluvě), trpí nervozitou a depresemi. A nejrizikovější je výskyt akné u adolescentů - zde se totiž k depresím a společenské izolaci přidávají i myšlenky na sebevraždu. Ty jsou u děvčat s akné dvakrát vyšší než u dívek se zdravou pletí, u chlapců dokonce třikrát vyšší. A nevzhledným pupínkům přitom lze vzdorovat!

Širokou paletu přípravků proti akné najdete v našem e-shopu v sekci Proti akné.

Konec článku