Je organická "bio" kosmetika bezpečná?

Je organická "bio" kosmetika bezpečná?
Rubrika: Studie a odborné články 13.07.2014
tisk

Často dostáváme otázky, zda jsou Newgel+E silikonový gel a Newgel+ silikonové náplasti organické, resp. "bio" - jak je to dnes v módě nazývat. Je to skvělá otázka, protože víme, že naše zákazníky zajímá bezpečnost přísad. Ale...!

Je důležité uvědomit si, že pokud má být produkt považován za organický, musí obsahovat zemědělské nebo rostlinné přísady. NewGel+E silikonový gel NewGel+ silikonové náplasti neobsahují žádné rostlinné produkty, a proto se ani nenazývají organickými. Ostatní silikonové gely a náplasti na trhu také nejsou organické.

Mějte na paměti, že i jedovatý břečtan roste divoce u vás v parku a pravděpodobně se dá kvalifikovat jako "organická" látka, ale nebudete si ho proto přece mazat po tváři! Organické totiž neznamená bezpečnější. Mnoho rostlinných produktů je alergénních a toxických - pyl, arsen, bolehlav, atd... FDA (Food and Drug Association) na toto téma odkazuje na svých internetových stránkách: 
 
Je kosmetika s organickými složkami bezpečnější než ta s přísadami z jiných zdrojů? 
 
Ne. Zdroj složky neurčuje její bezpečnost. Například, mnoho rostlin, ať už jsou nebo nejsou organicky pěstované, obsahují látky, které mohou být toxické nebo alergenní. 
 
Na léčbu choulostivých, čerstvých jizev by byl nejlepší produkt, který dosahuje výborné výsledky s minimálním podrážděním nebo poškozením. Silikon je zlatý standard pro léčbu jizev po více než 30 let, a to přesně z tohoto důvodu, že přináší nejefektivnější výsledky v léčbě jizev a nezpůsobuje žádné nebo jen minimální podráždění. 
 

Výhody silikonu:

  • Nízká toxicita
  • Vysoce biokompatibilní
  • Nízká chemická reaktivita
  • Nepodporuje mikrobiologický růst
  • Vysoká propustnost plynu
  • Bioinertní - nepůsobí chemicky s tělem a v žádném případě se v těle nerozpouští ani nemetabolizuje 
Kromě funkcí uvedených výše je dobré také vědět, že silikonové molekuly jsou příliš velké na to, aby pronikly přes buněčné membrány nebo přešly přes kůži do krevních cév. Proto nemůže gel nijak vstoupit do krevního oběhu nebo do dalších částí těla nebo způsobit systémové problémy. Klinické studie, které testují naše silikonové náplasti na kůži, prokázaly, že silikon neproniká do kůže. 
 
Silikonová léčba jizvy působí jako další vrstva kůže. Umožňuje, aby jizva fungovala jako normální kůže, zvyšuje její hydrataci a snižuje nadměrnou ztrátu vlhkosti, která může vyvolat zvýšenou tvorbu jizev. Nedochází k žádné chemické reakci nebo absorpci silikonu do pokožky. Gel výhradně posiluje schopnost kůže fungovat normálně. To je důvod, proč jsou NewGel+E silikónový gel a NewGel+ silikónové  náplasti nejbezpečnější a nejlepší léčbou jizev dostupnou na trhu.
Konec článku