Jak správně používat séra s vitaminem A, C a růstovými faktory? - odpovídá odborník

Jak správně používat séra s vitaminem A, C a růstovými faktory? - odpovídá odborník
Rubrika: Studie a odborné články 20.02.2014
tisk

Vitamin C, Vitamin A a Growth Factor sérum. To jsou nejpopulárnější produkty prvotřídní kosmetické značky Medik8. Jejich klinicky prokázaná účinnost již nadchla mnohé, proto se dnes prodávají téměř samy. Problém ale nastává v momentě, kdy je máme kombinovat. Naučte se jak s nimi dosáhnout rychleší a lepší výsledky pleti, které trvají déle.

Potom co Medik8 uvedl na trh svou novinku - Growth Factor sérum (růstový faktor), znovu a znovu se objevují tytéž otázky: 
 
"Už používám Vtamín A, je tedy třeba používat i Growth Factor sérum?" 
 
"Neměla bych Vitamin A vyměnit za Growth Fator?" 
 
"Mám pokračovat i s používáním vitamínu C? ..."
 

A tady je odpověď: 

 
Čisté a vysoce koncentrované růstové faktory spolu se stabilními vitaminy jsou ty nejefektivnější ingredience proti stárnutí pleti dostupné na trhu. Pracují synergicky (doplňují se), aby zajistily dlouhotrvající a viditelné výsledky. 
 
Abyste mohli efektivně bojovat proti stárnutí pleti, Medik8 má jednoduché řešení: 
 
Vitamin C - ráno 
Growth Factor sérum - ráno i večer 
Vitamin A - večer
 
Growth Factor spolu s vitaminem A a C stimulují a zvyšují činnost téměř všech hlavních částí kůže (dermis a epidermis) tím, že se buď vzájemně doplňují, nebo vykonávají činnosti v místech, kde ten druhý nemá pílišný efekt.
Proces přirozené regenerace naší kůže je kontrolován velkým počtem molekul a přenašečů, ne jen jednou molekulou!
Kombinace Vitaminu A, Vitaminu C a Growth Factor-u nám umožňuje téměř dokonale nahrazovat přirozené funkce kůže.
 
Pokud Vás zajímá, které biologické mechanismy stojí za stárnutím pokožky, přečtěte si odpovědi odborníků z Medik8:
 

1. Existuje nějaká spojitost mezi vitaminem A a růstovým faktorem?

Ano, dá se to tak říct.
Vitamin A a růstový faktor, oba zvyšují rozmnožování a dělení buněk, avšak jejich aktivní mechanizmy se od sebe mírně liší.
Kožní buňky mají na svém povrchu drobné receptory, které mohou být aktivovány biologickými nebo nebiologické molekulami. Existují receptory zvlášť pro růstové faktory a receptory zvlášť pro vitamin A.
 
V určitém okamžiku biochemických procesů se jejich mechanismus účinku bude překrývat protože signály nakonec zasáhnou hlavní část buňky, známou jako DNA . Za přítomnosti růstových faktorů jsou buňky v aktivním stadiu a regenerační proces se urychluje - jsou nabité a připravené reagovat na další stimuly.
V tomto okamžiku jsou reakce buňky na vitamin A mnohem silnější a lepší než bez růstových faktorů.
 

2. Vitamin A má mnoho výhod - snižuje produkci mazu, pročišťuje póry, produkuje kolagen a elastin, normalizuje funkci melanocytů (pigmentových buněk) a tak dále... Má růstový faktor nějaké jiné výhody?

Ano.
Růstový faktor má důležitý efekt na epidermis (vnější vrstva kůže). Bylo klinicky ověřeno, že sérum s růstovým faktorem zvyšuje epidermální diferenciaci, zlepšuje žitovaschopnosť buněk v epidermis a zvyšuje počet buněčných vrstev což vede k celkovému zvětšení tloušťky epidermis.
 
Růstové faktory také zvyšují neovaskularizaci (vznik nových cév). To v podstatě znamená, že je v kůži více drobných krevních cév zásobujících kožní buňky živinami a potravou. Spolu se schopností přímo stimulovat buňky tak, jak bývají stimulovány přirozeně, má růstový faktor silnější a déle trvající výsledky.
 
Růstové faktory mají také orientační roli pro enymy zodpovědné za dělení různých částí dermis. Zajišťují, že se nově vyprodukovaný kolagen ukládá ve správném pořadí a nekumuluje se na starém kolagenu. Za přítomnosti růstového faktoru, nový kolagen nahrazuje ten starý od základu a nesnaží se ho jen doplnit.
 
Růstové faktory také pomáhají desperzii (rozptylu) melaninu, což znamená že pigmenty jsou rovnoměrně rozloženy díky zvýšené buněčné přeměně v epidermis.
 

3. Proč někteří lidé preferují Growth Factor před Vitamínem A?

Většinou kvůli toleranci vitaminu A.
Vitamín A je vřele doporučován dermatologickými experty a měl by být základním kamenem jakékoliv běžné péči o pleť. Nicméně, jeho hlavním problémem je přecitlivělost kůže, kterou může způsobit - zejména pokud je pleť vystavena slunci. Používání tohoto vitamínu může dokonce štípat. To jsou hlavní důvody proč vitamíny A od Medik8 s postupným pronikáním do kůže (a tedy bez štípání) jsou tak populární a také proč se doporučují aplikovat výhradně na noc .
 
Ve vzácných případech může přecitlivělost na vitamin A způsobit zarudnutí, suchou pokožku a odlupování kůže. V takovém případě je lepší používat raději Growth Factor sérum, které je velmi jemné a prakticky absolutně nedráždivé pro všechny typy pleti.
 

4. Proč bychom měli používat oba?

Synergie (součinnost), a tedy celkové dosažení lepších výsledků.
Je důležité mít na paměti, že patologické procesy zodpovědné za stárnutí pokožky jsou velmi komplexní a podmíněné více faktory. Pro dosažení optimálních výsledků je tedy nutné řešit všechny změny, které nastávají v kůži a to dosáhneme pouze strategickou kombinací léčby.
 
I vitamin A, i růstové faktory jsou zodpovědné za tvorbu kolagenu v dermis. Avšak pouze vitamín A dokáže výrazně zlepšit produkci elastinu a fibrilínu v kožních buňkách. Elastinová vlákna fungují jako gumička díky níž se Vaše kůže i po natažení vrátí zpět do původního stavu, zatímco síť kolagenu příspěvků k síle, struktuře, pevnosti a celkovému vzhledu pleti.
 
Růstové faktory jsou zase účinnější v stimulování proliferace (šíření) kožních buněk a prodlužování životnosti buněk, což vede k dlouhodobějšímu účinku. Zvětšení tloušťky epidermis zjemňuje strukturu pokožky a redukuje rýhy a vrásky.
 

5. Jaké výhody má přidání Vitaminu C do běžné starostilosti o pleť?

Vědecká fakta o vitaminu C:
Bez dostatečného vitaminu C je tvorba kolagenu narušena, molekuly jsou strukturální slbé a proto rychle znehodnoceny.
 
Pokud jsou buňky stimulovány vitamínem A a růstovými faktory pro tvorbu kolagenu, kůže automaticky vyžaduje vyšší dávku vitamin C. Lidské tělo není schopno efektivně udržovat vitamin C a to je důvod proč je jeho aplikace vysoce doporučená.
Dodávání vitamínu C do pokožky je tedy základem pro formování zdravého kolagenu v kůži.
 
Nedávné studie ukázaly že vitamin C stimuluje tvorbu kolagenu až 8-násobně!
 

Ve kterých sérech Medik8 nabízí vitamíny A, C a růstové faktory?

Vitamín A:
Vitamín C:
Růstové faktory
Kombinací vitamin A , vitamínu C a růstových faktorů jsme zase o kousek blíže k nahrazení přirozených funkcí těla.
Konec článku