Vypadaly vám řasy? Víme, jak to napravit

Vypadaly vám řasy? Víme, jak to napravit
Rubrika: Problémy s pletí 17.07.2015
tisk

Jestli si právě teď zoufáte, že vaše řasy nejsou, co bývaly, a chtěli byste podpořit jejich růst, máme tu článek přesně pro vás! Zaměříme se totiž na to, proč vám řasy padají a také na to, jak podpořit růst řas, když už jsou jednou pryč.

Řasy, stejně jako vlasy, vypadávají a následně nově vyrůstají. Když vám tedy brva vypadne, není nutné se znepokojovat, protože zase za chvilku doroste. Pokud ovšem starší řasy vypadávají rychleji, než nové dorůstají, může se jejich počet dosti ztenčit. A tady nastává (hlavně estetický, přiznejme si to) problém. Nejdříve je třeba najít příčinu padání řas, a až pak je možné problém vyřešit.

Jedním z důvodů, proč vám vypadávají řasy víc, než je zdrávo, může být nevhodně zvolená řasenka. Ještě když používáte voděodolnou, na řídký řasový porost si přímo zaděláváte. Jde totiž mnohem hůře odstranit, než klasická řasenka, takže při odlíčení spíše sáhnete k „hrubé síle“. Potom se ale nemůžete divit, že na odličovacím tamponku naleznete nejen zbytky řasenky, ale i pár řas.

Stejně tak vám řasy mohou vypadávat ve větším množství, jestliže si často mnete oči, nebo používáte na řasy kleštičky či dokonce kulmu na natáčení. Stejně jako u vlasů, i v těchto případech můžete svým řasám způsobit trauma, po němž jich naráz vypadá více najednou.

Na vině chudšího řasového porostu může být i blefaritida neboli zánět očního víčka. K němu může dojít kvůli infekci, traumatu, ale i alergické reakci. Léčba zánětu zmírňuje jeho příznaky, a tím pádem mohou řasy znovu dorůstat. Takže žádné „počkáme, ono se to samo vyřeší“, ale šup za doktorem, ať máte zdravé oko i krásné řasy. Blefaritida ovšem není jediné onemocnění, které může ztrátu řas způsobit. Tak jako alopecie areata způsobuje plešatění na hlavě, může způsobit i ztrátu řas, stejně jako další autoimunitní choroby jako lupus, skleroderma a poruchy funkce štítné žlázy. O řasy (a vlasy) můžete samozřejmě přijít i u závažnějších záležitostí jako je rakovina kůže či prodělaná chemoterapie.

Co s tím?

Jako první je potřeba zaměřit se (jako ostatně vždy) na správnou stravu. Růst řas podpoří jídelníček bohatý na bílkoviny a vitamíny, na své talíře proto pravidelně zařaďte ryby, vajíčka, luštěniny a jogurt. Růst řas stimuluje také sojový protein, proto si dopřejte třeba sójový jogurt, mléko či tofu. A vůbec nejlepší volba je tempeh, neboli fermentované sójové boby, který je nejen plný bílkovin, ale ještě k tomu neobsahuje žádný cholesterol. A pravidelnou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny, to snad nemusíme ani zmiňovat.

Pro růst řas je také důležitý vitamín H neboli biotin, který patří ke skupině vitamínů B. Rozpouští se ve vodě a nejlépe ho doplníte do organismu konzumací sardinek, pekanových ořechů, mandlí, banánů a celozrnných produktů.  A proč že je tak úžasný? Zaprvé podporuje rychlejší růst brv a za druhé napomáhá posilovat již vyrostlé řasy.

Vitamíny C a vitamín E jsou silné antioxidanty. A protože antioxidanty pomáhají celému organismu, jsou samozřejmě vhodné i pro zdravé řasy a jejich růst. Bez vitamínu C budou vaše brvy suché a roztřepené, navíc dokáže blokovat negativní účinky volných radikálů, takže se řasy lépe hojí a zacelují. Vitamín E zlepšuje krevní oběh, čímž podporuje růst řas. Pro doplnění vitamínu C a E si dejte citrusové plody, avokádo nebo listovou zeleninu.

A jestli zdravá strava nepomáhá, musí nastoupit věda. Vyzkoušejte třeba sérum Renokin Lash Lash na podporu růstu řas. Aplikuje se každý večer po odlíčení na kořínky řas, a zatímco vy spíte, Renokin stimuluje jejich růst. Jak to dokáže? Obsahuje totiž komplex biomimetických peptidů. Ty zajistí jak ochranu řas před stresem, škodlivým UV zářením, tak tvorbu nových vlasových folikul a správnou výživu řas. Díky nanokapslím se účinné látky dostanou přímo do kořínků řas, kde mohou ničím nerušeny působit. 

Konec článku