Tipy pro suchou pokožku

Tipy pro suchou pokožku
Rubrika: Problémy s pletí 12.09.2011
tisk

Suchá pokožka trápí spoustu lidí, ale my vám poradíme, jak si s ní poradit. Je velmi těžké se suché pokožky zbavit natrvalo, ale pokud budete dodržovat naše rady pořád, vaše pokožka se vám odmění svojí krásou a hebkostí. Velmi také záleží na tom, jak moc suchou pokožku máte, existují totiž tři varianty. Tou nejvíce rozšířenou je ta nejmírnější forma.

Tato nejmírnější forma se projevuje vypnutou pletí a je na dotek hrubá. Druhá forma se projevuje podobně, akorát jsou projevy o mnoho markantnější. Ale pozor na třetí a nejhorší formu suché pokožky. To je pokožka atopická. Ta se projevuje odlupujícími se šupinkami suché kůže, celá pokožka je zarudlá a navíc velmi svědí. V tomto případě již doporučuji vyhledat pomoc lékaře, protože se z tohoto problému může časem vyklubat atopický ekzém, což jistě nikdo z nás nechce.

Suchá pleť má hlavně jednu obrovskou nevýhodu. Pokud jí nevěnujeme dostatečnou péči, začnou se na ní mnohem rychleji tvořit vrásky, kterých se pak zbavujeme mnohem hůře. Proto je třeba začít se o suchou pokožku hned a na nic nečekat, protože pak už může být také pozdě. A navíc suchá pokožka je nepříjemná sama o sobě, natož pak, když víte, že vám z ní vzniknou vrásky, takže proč s péčí nezačít, dokud je čas?
 
Pokud se ale vaše problémy nelepší, ani když se opravdu poctivě a pečlivě o pokožku staráte, máte pravděpodobně problém. Suchou pokožku totiž mohou způsobovat i nemoci jako je cukrovka či nebo nemocná štítná žláza. V tomto případě nemáte jinou možnost než navštívit lékaře, který už bude vědět, co s vámi dělat.
 
Pokud víte, že trpíte na suchou pokožku, je třeba dodržovat několik rad. Když se jimi budete poctivě řídit, bez sebemenších problémů se suché pokožky zbavíte. A jaké tedy tyto rady jsou?
Nebojte se, není to nic náročného, co by vám zabralo spoustu času a bylo by to namáhavé. Je to prostě jenom pár rad, možná budete muset změnit pár svých návyků, ale určitě ne nijak razantně. Jediné, co je třeba, je dodržovat naše rady pravidelně a pořád. Pokud přestanete, suchá pokožka se vám zase vrátí.
 
Pokud trpíte na suchou pokožku, je třeba vybírat si kosmetiku tak, aby vám a vší pokožce neuškodila. Jsou totiž určité kosmetické přípravky, které pokožku vysušují, kvůli nedostatku hydratačních složek ve svém obsahu. Těmito přípravkami jsou například obyčejná mýdla či některé gely na odličování.
 
Asi to zní divně, ale naší pokožku nejvíce vysušuje voda. Proto je dobré se moc nezdržovat ve vaně a preferovat spíše rychlou sprchu a v té vynechávat přehnaně horkou vodu. Pokud si to ale nedokážete odepřít, naučte se alespoň používat po každém koupání, nebo spíše po každém kontaktu s vodou, hydratační mléka, která pokožce dodají ztracenou hydrataci.
 
Pokud chcete vaší pleti dopřát velmi kvalitní a šetrnou péči, nesmíte spokojit s průměrem. Krémy, které většinou koupíte v drogerii, obsahují hodně chemie a jsou parfémované. To vaší pokožce zrovna neprospívá. Pokud tedy budete chtít něco kvalitnějšího a hlavně šetrnějšího, vyrazte pro kosmetiku do lékárny. Tam najdete to pravé. Pokud chcete pokožce dodat potřebné živiny, hledejte krémy s obsahem vitamínu A, E či s pupalkovým olejem.
 
Velmi důležitým faktorem v péči o pleť je naše strava. Ta nám totiž dodává ty správné vitamíny a minerály, které jinde nenajdeme. A jak tedy správně jíst, abychom měli pleť nádherně hebkou? Důležité jsou zdravé tuky. Toto spojení zní divně, ale zdravé tuky jsou základ. Najdete je například v rybách, některých druzích ořechů nebo v avokádu. K tomu je dobré mít dostatek hydratace a to pouze z vody, které by měl každý vypít alespoň dva litry denně!
 
Jak sami vidíte, stačí pár drobností a vaše pokožka se změní k nepoznání.
Konec článku