Rady pro suchou pokožku

Rady pro suchou pokožku
Rubrika: Problémy s pletí 02.06.2011
tisk

Suchá pokožka je velmi nepříjemná a jen velmi těžko se proti ní bojuje. Nikdy se jí totiž nezbavíte napořád, ale musíte se o ni starat pořád, aby se nevysoušela. Základem je, abyste vy měla dostatek hydratace.

Ta se potom přesune i do vaší pokožky. Proto je základem hydratovat svůj organismus a to hlavně vodou. Sladké nápoje vám spíše uškodí a organismus „ucpou“. Proto pijte minimálně dva litry čisté vody denně a rozdíl poznáte nejenom na tom, jak se skvěle cítíte, ale také na své pokožce. Už na dotek bude hebčí a krásnější.

Důležité je vybrat správné kosmetické přípravky. Spousta z nich je sice kvalitních, ale jsou naprosto nevhodné pro suchou pokožku. Některé totiž neobsahují hydratační složku a jsou tedy velmi nevhodné. Mezi tyto kosmetické přípravky bez hydratační složky patří hlavně obyčejná mýdla či některé odličovací gely. Sami to cítíte, že pokud se umyjete obyčejným mýdlem, pokožka se vám začne stahovat. Dnes už ale není problém koupit sprchové gely, které hydratační složku mají, takže si je určitě pořiďte.
 
Pokud mluvíme o koupání, je velmi důležité nepoužívat hodně horkou vodu, ta totiž pokožku velmi vysušuje. Je to trochu paradox, ale voda sama o sobě pokožku dehydratuje. Z toho důvodu vynechejte koupání a raději se sprchujte a to ne nijak dlouho. Pokud si vanu nedokáže odepřít, musíte své pokožce vynahradit péči potom. To znamená, dostatečná hydratace pomocí pitného režimu a hlavně časté mazání hydratačními mléky a kvalitní hydratační kosmetikou na suchou pokožku.
 
Důležitá je také správná strava. Zkuste například zinek. Ten můžete doplnit jak ze stravy, tak díky potravinovým doplňkům. Zdravá strava je v podstatě základ všeho, takže pokud budete jíst zdravě, odmění se vám nejenom vaše pokožka, ale v podstatě celé tělo.
 
Pokud by vaše problémy přetrvávaly i přes veškerou péči, navštivte lékaře. Může to být totiž závažnější problém, který bez něj nevyřešíte.
Konec článku