Druhy hyperpigmentace na naší pokožce

Druhy hyperpigmentace na naší pokožce
Rubrika: Problémy s pletí 22.02.2014
tisk

Hyperpigmentace je stále častějším problémem, který se na naší pokožce může objevit. Má hned několik příčin jako je sluneční záření či hormonální změny, ale také je jí hned několik druhů. My vám nyní tyto druhy popíšeme, abyste věděli, jak vypadají a také vám řekneme, co jednotlivé druhy způsobují.

Hyperpigmentace může mít různé velikosti od malých skvrnek až po rozsáhlé mapy, které mohou pokrývat velkou část naší pokožky. Také jejich barva se může lišit, od světle hnědé až po černou. A také povrch skvrny může být různý.

Jaterní skvrny:

Tyto skvrny můžeme také nazývat chaosma. Vyskytují se nejčastěji u těhotných žen a to hlavně v oblasti obličeje. Jsou to ostře ohraničené skvrny, které mají hnědou barvu. Nicméně tyto skvrny mohou být také reakcí na antikoncepci nebo nevyhovující kosmetiku.
 

Drobné skvrny:

Tyto skvrny se objevují nejčastěji v létě a jaře jako reakce na sluneční záření. Pokud se člověk přestane na slunci pohybovat, většinou zmizí. Objevují se hlavně díky dědičnosti. Vyskytují se hlavně na obličeji a na ramenech.
 

Melanom:

Toto už je velmi závažný problém, protože melanom je známkou rakoviny kůže. Jeho barva je většinou velmi tmavá, často až černá a má velmi nepravidelné okraje. Je větší než klasická mateřská znamínka popřípadě jaterní skvrny. Pokud se tento problém nebude léčit, jeho povrch přestane být hladký, ale naopak zhrubne a v pozdějším stádiu začne také krvácet.
 

Pihy:

Nějakou pihu má na svém těle snad každý. Pihy buď máme pořád, nebo se objevují vlivem slunečního záření (např. pihy na nose). Jejich vzhled se většinou za celý život nemění, ale je třeba si pihy pravidelně sledovat, protože se z nich vždy může stát potencionální problém. Pokud mění tvar či mokvají, je třeba navštívit kožního lékaře. Odstranění pihy je snadná záležitost.
 
Na všechny tyto problémy je tu naše sekce "Nadměrná pigmentace", kde najdete nejlepší výběr výrobků ze zahraničního trhu.
Konec článku