Proč ženám vypadávají vlasy

Proč ženám vypadávají vlasy
Rubrika: Péče o vlasy 23.08.2011
tisk

Padání vlasů se liší u žen a u mužů. Ženám většinou nepadají vlasy na jednom místě, takže se nevytvářejí lysá místa jako u mužů. Pro muže je tento fakt mnohem přirozenější, u žen bývá tato problematika velmi nepříjemná, i když není tak častá.

Ale stává se to, a pokud někdo patří do této postižené skupiny, je třeba tento problém začít řešit. Padání vlasů u žen totiž působí velké psychické problémy, je to velmi neestetické a nepříjemné. Většina žen však neví, proč jí padají vlasy. My vám proto představíme nejčastější důvody tohoto problému.

 
 • Nedostatek železa:
  Díky tomu, že nám chybí tato látka v těle, naše vlasy jsou oslabené a začnou vypadávat. Není to ale žádná velká katastrofa, protože tato látka se dá snadno doplnit pomocí pilulek. Nicméně je třeba řešit jejich užívání s lékařem, protože přebytek železa pro naše tělo také není dobrý. A jak zjistíte, že vás trápí zrovna tento problém? Stačí si u lékaře nechat udělat jednoduché krevní testy a ten už vám poradí, co s tím.
 • Těhotenství:
  V tomto období se naše tělo vyrovnává s velkými hormonálními změnami a jako reakci na tyto změny nám můžou vypadávat vlasy. Tyto problémy nás nemusí opustit ani šest měsíců po porodu. Je to z toho důvodu, že se nám do normálu dostává hladina estrogenu. Tělo nám tím naznačuje, že se snaţí dostat do svého normálního stavu.
 • Stres:
  Vypadávání vlasů kvůli stresu se nemusí projevit ihned, ale může to trvat i několik měsíců. Pokud jste zažili nějaký silný otřes či jste měla například stresové těhotenství, za dva až tři měsíce vám můžou začít více padat vlasy.
 • Špatná štítná žláza:
  U tohoto problému může jít jak o její zvýšenou tak sníženou funkci, oboje má za následek vypadávání vlasů. Sami doma nemáte šanci přijít na to, že vám vlasy padají zrovna z tohoto důvodu, ale pokud se tento problém potvrdí u lékaře, vypadávání vlasů bude ten nejmenší problém. Na léčbu je nutné nasadit medikamenty.
 • Léčiva:
  Některé medikamenty mají jako vedlejší účinek právě vypadávání vlasů. Pokud je právě tohle důvod, proč zrovna vám padají vlasy, musíte svého lékaře požádat o radu, popřípadě o alternativu těchto medikamentů.
 • Vitamín A:
  Vlasy padají i při jeho přebytku i při jeho nedostatku. Dejte si proto pozor na různé multivitamínové komplexy, kde nevíte, kolik přesně vitamínu A obsahují. Vitamín A může být ve větším množství i toxický.
 • Selen:
  U selenu je ten stejný problém jako u vitamínu A a následky jeho předávkování jsou také totožné.
 • Nízká hladina estrogenu:
  Estrogen jako ženský hormon nejvíce klesá v období menopauzy, vlasy proto velmi často padají právě během ní, ale velmi často i po ní. V tomto případě vám mohou pomoci nejrůznější potravinové doplňky, nicméně pokud vám nezabírají, je jedinou další alternativou návštěva lékaře. Dále je dobré změnit svůj životní styl a jídelníček.
 • Nešetrné zacházení:
  O vlasy je třeba dobře pečovat, to znamená používat kvalitní výrobky na vlasy. A to všechny, od šampónu až po barvu na vlasy. Naše vlasy totiž na kvalitu reagují svým zhoršením a také vypadáváním. Pokud si tedy vlasy například barvíte, je lepší nechat si takovouhle proceduru udělat od profesionální kadeřnice a nebát se si připlatit, protože vaše vlasy se vám mnohonásobně odvděčí.
 • Nešetrná úprava:
  Naše vlasy se cítí nejlépe, pokud jsou volně rozpuštěné a culíky či copy jim vyloženě nesvědčí. Pokud tedy nemusíte, snažte se mít vlasy jenom volně, protože pak mohou lépe „dýchat“ a méně vypadávají, protože nejsou tolik namáhané.
 
Jak vidíte, důvodů proč ženám vypadávají vlasy, je opravdu mnoho. Ale nebojte se, většina z nich jde bez jakýchkoliv problému vyřešit.
Konec článku