Padání vlasů v těhotenství a po porodu. Co s tím?

Padání vlasů v těhotenství a po porodu. Co s tím?
Rubrika: Péče o vlasy 23.01.2012
tisk

Padání vlasů v období očekávání miminka a po porodu se objevuje u mnoha žen. Zatím, co před početím dítěte tělo prožívalo hormonální klid, před bouří, v těhotenství, po porodu a s opětovným začátkem užívání antikoncepce, je to s hormony jak na pouťové dráze – nahoru, dolu, nahoru, dolu. Nemusíte se ale bát, s malou pomocí by se vše mělo srovnat a vrátit do normálu samo, ale nic se nesmí podceňovat.

Období padání

První změny kvality a kvantity porostu můžete vnímat v období druhého až třetího měsíce těhotenství. Tělo prožívá dosud největší hormonální změnu. Druhou vlnu padání vlasů můžete čekat po porodu. Je to důsledek prodělané fyzické i psychické zátěže. Problém, se však může nejvíce projevit mezi třetím a šestým měsícem po porodu. V tomto období se zrychluje vlasový cyklus, je zkrácena délka doby jeho jednotlivých životních období. Pokud nedošlo během těchto změn k narušení vlasových cibulek, vše se navrátí zpět k normálu samo během dalších tří měsíců. Pokud problém neustává, kontaktujte svého gynekologa nebo dermatologa. Vlasy a těhotenství
 

Co můžete pro své vlasy udělat?

S hormonálními výkyvy neuděláte bohužel nic. Někdy však může být problém se ztrátou vlasů zakořeněn i v nedostatku základních minerálů - železo, zinek, vápník či hořčík. Tuto příčinu by měl odhalit váš lékař z krevních testů nebo specializovaného vyšetření vlasu. Proto by lékař rozhodně neměl být ten poslední, kdo se o problému dozví, spíše naopak, jen on vám správně poradí, jaké vitamíny a jiné přípravky byste měla pro nápravu škod zvolit. 
 
Dále byste o svou kštici měla začít pečovat. Myjte si hlavu jednou za tři dny. Pořiďte si přípravek proti padání vlasů, můžete zvolit šampon, kondicionér či přímo sérum. Při aplikaci séra dopřejte své pokožce masáž, nejenže se účinné látky dostanou lépe do pokožky, ale díky této péči ji důkladně prokrvíte. Nevysoušejte nešetrným vytíráním ručníkem, zacházejte opatrně i s hřebenem. Nefénujte je, nežehlete. Místo barvy zkuste zvolit šetrnější přeliv či Hennu. Nebojte se slušivého mikáda. Pokud je to nutné, ulevte vlasům zkrácením. 
Konec článku