Alopecie - problém, který se nás týká

Alopecie - problém, který se nás týká
Rubrika: Péče o vlasy 22.08.2011
tisk

Alopecie je v současné době velmi rozšířeným problémem. Trpí jí mnoho mužů, hlavně starších, ale také žen. Pod tímto názvem tento problém mnoho lidí nezná, ale jako vypadávání vlasů si pod ním už každý dokáže mnoho představit. Pokud budeme přesní, alopecie je ohraničená ztráta vlasů, tedy lysiny.

 

Pokud se zaměříme na vypadávání vlasů, nemůžeme brát každé vypadnutí vlasu stejně. Přirozené vypadávání je jedna až tři stovky za den. V tomto případě není třeba se nijak děsit, protože vlas nevypadává, ale pouze se obměňuje. Pokud se ale tvoří holá místa, jedná se o alopecii a je třeba začít tento problém řešit.
 
Příčiny alopecie se velmi liší u žen a mužů. U žen převládají hormonální změny, jako je těhotenství či menopauza a naopak u mužů jsou to geny. Nicméně existují i důvody, které mají obě pohlaví společné. Mezi ně patří nedostatek nebo naopak přebytek určitých látek jako je železo, selen či vitamín A. Tyto důvody se dají zjistit na krevních testech a poté velice snadno řešit potravinovými doplňky.
 
I požívání špatných kosmetických přípravků jako jsou šampony či nešetrné barvy na vlasy způsobují padání vlasů ve velké míře. Také se doporučuje nosit vlasy pouze rozpuštěné. Ačkoliv to pro někoho není moc příjemné, culíkem či copem svoje vlasy nadměrně namáháte a způsobujete tím jejich poškození a tím i vypadnutí.
 
A jak tedy alopecii léčit? Základem je najít příčinu, která padání vlasů způsobuje a pak už se dá zvolit vhodná léčba. Jak již bylo zmíněno výše, občas stačí jíst správné doplňky stravy či změnit jídelníček. Pokud je příčina závažnější, je třeba začít léčbu řešit s lékařem, který již zvolí, co je pro vás vhodné. A občas stačí jenom zvolit správné vlasové přípravky, různé masky a podobně, které vlasy vyživují a regenerují. Každopádně alopecie není žádná katastrofa, za prvé jde léčit a za druhé, některým ženám přijdou plešatí muži atraktivní.
Konec článku