6 častých příčin padání vlasů

6 častých příčin padání vlasů
Rubrika: Péče o vlasy 25.06.2012
tisk

Něco se děje. V kartáči zůstává mnohem více vlasů než jste jindy zvyklá a to vás dost znervózňuje. Dlouhodobá péče, díky které jste si vypěstovala vlasy, se kterými jste spokojena, by mohla být během několika týdnů pryč. Máme pro vás šest SOS rad, které by mohly zachránit situaci.

1. Jezte dostatek vitamínů a minerálů

Vlasová papila, která vlas zásobuje živinami, citlivě reaguje na každou změnu. Při nedostatku určitých vitamínů a minerálních látek vlasy slábnou, lámou se a vypadávají. Co Vám v těle chybí, nejlépe zjistí lékař, zajděte si na preventivní prohlídku a nechte si vzít krev. Výsledky napoví, čeho je nedostatek.
 

2. Možná jsou to hormony

Během a po skončení těhotenství je padání vlasů normálním jevem. Produkuje-li ženský organismus příliš mužských hormonů, mohou vlasy řídnout. Tato situace se může opakovat v období menopauzy. Hned jak se hormonální bouře utiší, mělo by se vše vrátit do původního stavu. Aby jste však svých vlasům v regeneraci pomohla. Můžete používat speciální kosmetiku proti padání i pro růst nových vlasů. Např. značka Renokin je prověřená klinickými studiemi. Řada obsahuje šampon, kondicionér a sérum. Renokin napomáhá zastavení padání vlasů a přispívá k růstu nových.
 

3. Může za to nemoc

Důvodem padání vlasů mohou být těžké infekční choroby jako je spála nebo tyfus. Dejte pozor i na onemocnění štítné žlázy. S takto závažnými problémy však musí pomoci lékař.
 

4. Přílišná zátěž

Také užívání léků, stres, hektický životní styl, psychické problém nebo narušení životní prostředí někdy vedou k vypadávání vlasů. Zkuste zvolnit tempo. Být výkonná a produktivní je důležité, ale ne více než zdraví samotné. 
 

5. O své vlasy pečujte

Možná už toho na vaše vlasy bylo moc: přespříliš slunce, opakované chemické zásahy, špatný šampon nebo moc fénování, kulmy nebo žehličky. Své vlasy můžete při opalování chránit šátkem nebo kloboukem, zvolte šetrnou barvu na vlasy, kupte si nový šampon – jemný k vlasům i pokožce hlavy a fénujte jen vlažným vzduchem. 
 

6. Hlavně volnost a dýchat

To je možná jediné, co vaše vlasy chtějí. Neustálé stahování do gumičky může mít negativní dopad na jejich růst. Zapomeňte na klobouky a čepice. Dejte jim prostě volnost.
Konec článku