4 rady pro každodenní péči o vlasy

4 rady pro každodenní péči o vlasy
Rubrika: Péče o vlasy 15.01.2013
tisk

Přehnanou péčí či chybami při každodenním zacházení s vlasy si zaděláváme na jejich lámavost, ochablost a vysušení. Jak správně postupovat při rutinní péči o vlasy a jakých chyb se vyvarovat?

1. Vlasy si nemyjte každý den, ale 1x za 2 až 3 dny

Mnoho žen je zvyklých, si mýt vlasy každý den. Věnují tak svým vlasů denně až přehnanou péči, která vede k jejich oslabení a horší kvalitě. Každodenní mytí totiž vlasy zbavuje přirozené ochrany a výživy, což způsobuje jejich vysušení a lámavost. Obávaná mastnota pochází z pokožky hlavy. Pokud pravdu potřebujete své vlasy mýt denně, je nutné zvolit šetrné přípravky pro každodenní mytí a pozornost věnovat převážně pokožce hlavy. Všimněte si, že tuto techniku používají hlavně kadeřníci. Masírují a myjí hlavně pokožku hlavy a konečky vlasů jen lehce properou v rukou. Vhodný pro každodenní mytí je šampon Dermaheal s přírodním složením. Vybrané přírodní výtažky vlasy revitalizují a dodávají jim energii. Je vhodný pro unavené a poškozené vlasy působením vnějších vlivů a také vlasy poškozené barvením. Vlasům dodává lesk i objem.
 

2. Mokré vlasy rozčesávejte opatrně obyčejným hřebenem

Když jsou vlasy čerstvě umyté a mokré jsou nejvíce náchylné na padání. Voda a mechanická zátěž při rozčesávání kartáčem dokáže vytrhnout mnohem více vlasů, než by se samovolně při mytí uvolnilo. Radíme proto vlasy nedříve zabalit do ručníku na alespoň 5 minut. Ten vysaje přebytečnou vodu a vlasy důkladně prosuší. Poté použijte klasický hřeben s širokými zuby. Vlasy nečesejte jedním tahem a hlavně nervěte silou. Stačí trpělivě rozčesávat kousek po kousku. Díky tomu dojde k minimálnímu poškození a zbytečnému vytrhnutí vlasů. 
 

3. Vlasy fénujte vlažným vzduchem maximálně 20 minut

To, že fénování mokrých vlasů horkých vzduchem jim škodí, ví každý. Ale co s tím, když nemáte čas čekat až samy uschnou? Zvolte šetrnější fénování. Vlasy sušte vlažný vzduchem. Doba fénování by neměla přesáhnout 20 minut a nikdy se nepouštějte do fénovaní vlasů, které jsou mokré, že by se daly ždímat. Nejdříve je nutné je pěkně vysušit ručníkem. 
 

4. Pečujte i o pokožku hlavy

Aniž si to uvědomujeme, zdravá vlasová pokožka je jednou z nejdůležitějších podmínek krásných vlasů. V pokožce se ukrývají vlasové váčky, ze kterých vyrůstají nové vlasy po jejich vypadnutí. Pokud pokožka trpí nebo je nezdravá, může to mít velký vliv na zdraví a podobu vlasů. Nejčastější problémem této části hlavy je její svědění a lupy. Mnohdy jsou příčinou špatně zvolené přípravky. Šampon i kondicionér by měli být vybírány s ohledem na to, jak často si vlasy myjete, dle obsahu účinných látek či jaký problém by měli řešit. Šampon vždy co nejdůkladněji vymyjte. To, že jej necítíte na vlasech, neznamená, že není na pokožce hlavy, přesvědčte se. Zkuste masáž. Jemně masírujte konečky prstů vlasovou pokožku, třeba právě při mytí jednou za dva či tři dny. A v neposlední řadě vyživujte, zkuste ricinový olej pro kvalitní, pevné vlasy a jejich rychlý růst. Nebo speciální vlasové masky.
Konec článku