Zázračné kosmetické účinky vody

Zázračné kosmetické účinky vody
Rubrika: Omlazení pleti 14.03.2012
tisk

Voda tvoří sedmdesát až osmdesát procent lidského těla, má ohromný detoxikační účinek a zbavuje tělo tedy i pokožku toxinů a škodlivin. Ve vodě se schraňují zásoby cenných látek a kyslíku. Díky dostatečnému přijmu vody se cítíme svěží a zdraví. Jaké účinky má voda v kosmetice?

Voda elixír mládí a vitality pleti

Souvislost mezi nízkým příjmem tekutin a stárnutí pleti byla prokázána. Dostatečný pitný režim může předčasné stárnutí pleti nejen zastavit, ale také zlepšit její aktuální stav. Dostatek vody zajištuje správný tlak v podkožní tukové tkáni, což se navenek projevuje pevnou a napjatou pokožkou. Pravidelné pití dostatečné denní dávky vody zlepšuje také tonus jednotlivých svalů a mizí jejich celková ochablost. Pít byste měli alespoň dva litry tekutin denně. Doporučené nápoje jsou stolní vody, minerálky a bylinné čaje. Tyto tři obyčejné nápoje, budeme-li je pít v dostatečném množství, jsou opravdovou studnicí zdraví.
 

Čtrnáctidenní vodní kůra

Hydratace pokožky pomocí vodyVyzkoušejte vodní kůru, která vás i vaši pleť během dvou týdnů očistí. Díky tomu se budete cítit svěží.
 
Ráno na lačný žaludek vypijte dva šálky bylinkového čaje nebo dvě sklenice čisté vody. Druh čaje můžete zvolit dle vlastního uvážení. Vhodné jsou čaje čistící organismus tedy kopřiva, přeslička nebo složitější směsi. 
 
Přes den vypijte minimálně 2 l vody nebo čaje!
 
Ráno si opláchněte střídavě teplou a studenou vodou obličej. Toto střídání teplot je vynikající pro podkožní tukové vrstvy a cévy, která zároveň zlepšuje tonus pleti. Pokožka se stává hladkou, vypjatou a mizí neestetické záhyby. 
Postup: Začněte teplou vodou až poté studenou. Kombinaci prostřídejte celkem třikrát. Končíte studenou vodou. 
 
Každé ráno i večer použijte účinný hydratační kosmetický přípravek. Doporučujeme Dermaheal Hydro Balance Fluid, který dodá pleti dostatečnou vláhu a navíc účinně bojuje proti vráskám. 
 
Jednou týdně aplikujte hydratační pleťovou masku.
Konec článku