Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek

Vydejte se s peptidy zpět v čase, zbavte se vrásek
Rubrika: Omlazení pleti 07.03.2012
tisk

Peptidy jsou v současné estetické dermatologii jednou z nejúčinnějších látek, která dokáže neinjekčně vyplnit vrásky a omladit pleť. Díky tomu se staly velmi vyhledávanou složkou kosmetických přípravků. Proč jsou tak účinné?

Peptidy se často přirovnávají k látce zvané botulotoxin. Dokáží vyplnit vrásky a předcházet vzniku nových avšak bez použití jehel a s nižšími finančními náklady. Peptidy jsou tělu vlastní látka. Díky jejich přirozené snášenlivosti jsou vhodné i pro velmi citlivou pleť.
 
peptidy v krémech na vráskyPeptidy jsou důležitou součástí regenerační schopnosti kůže. S přibývajícím věkem naše pokožka stárne. Ubývá kolagenu a elastinu, pleť začíná vlivem gravitace klesat a ztrácí svou pružnost. Mladistvé kontury obličeje se ztrácejí a vznikají vrásky. Peptidy jsou látka, která signalizuje buňkám zahájení regeneračního procesu, tvorbu kolagenu a tím omlazení pleti. S věkem však ubývá v pokožce i peptidů a to je důvod, proč je pokožce doplňujeme prostřednictvím kosmetických přípravků a tím posilujeme její regenerační proces.
 
Existuje peptid zvaný Argirelin, který působí jako svalový relaxant. Blokuje přenos signálů z nervů na svaly obličeje, tím dokáže tlumit svalové kontrakce a podporuje hladkost pleti. Jeho účinky jsou podobné jako u léčby botulotoxinem. Tento zázračný peptid obsahuje např. přípravek Pretox 20.
Konec článku