Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť

Pleťové sérum - nutnost v péči o pleť
Rubrika: Omlazení pleti 10.10.2011
tisk

Pleťové sérum je lehký výživný koktejl pro vaši pokožku, který obsahuje mnoho účinných a potřebných látek. Kvalitní sérum však v kosmetických poličkách českých ženy často chybí a to je velká škoda. Mnohdy totiž dokáže po náročném dni dodat pleti potřebné látky a hydrataci lépe než krém.

Jak vybrat to správné
Pleťové sérum je lehký nemastný přípravek, který obsahuje soubor účinných látek od vitamínů, přes výtažky z bylin až po kyseliny, peptidy či hydratační složky. Dobře zvolené kvalitní sérum dokáže s pletí zázraky. Poradí si s drobnými kosmetickými nedostatky jako jsou například příznaky prvních pigmentových skvrn, rozšířené póry, zarudnutí pokožky či jemné vrásky. Zároveň dokáže pleť hydratovat či působí antioxidačně. Při výběru se orientujte také podle věku. Používat ve dvaceti sérum pro vyhlazení vrásek je nesmysl. Naopak zvolit ve čtyřiceti pouze hydrataci, nestačí. Vybírejte tedy podle stavu vaší pleti, kosmetických problémů a věku.
Pleťové sérum
 

20 let +

V tomto životním období potřebuje pleť hlavně hydrataci. Je dokázáno, že hydratovaná pleť pomaleji stárne. Po dvacátých narozeninách tedy můžete začít s používáním hydratačního séra či vitalizačního séra. Doporučujeme je používat hlavně v letních měsících, kdy na pleť působí sluneční paprsky. Zamezíte tak vysušování pokožky.
 
Účinné látky: 
Vitalizační a hydratační séra obsahují vitamíny, výtažky z bylin, peptidy nebo koenzym Q10.
 
Tip redakce:
Vodu doplňujte i zevnitř. Pravidelný zvýšený příjem tekutin může proces předčasného stárnutí pleti nejen zastavit, ale i výrazně zlepšit dosavadní nepříznivý stav pokožky. Pijte 2 - 3 litry tekutin denně. Doručujeme stolní a minerální vodu či čaje. Polévky, jogurtové nápoje a další tekutá strava se do pitného režimu nepočítá.
 

30 let +

V období mezi třicátým a čtyřicátým rokem se začíná snižovat tvorba kolagenu a elastinu. Pleť ztrácí pružnost. Kolem očí, rtů a na čele se objevují viditelné vrásky. Pokožka začíná být ochablá. Zde pomohou séra proti vráskám a liftingová séra, která pleť vypnou a vyživí.
 
Účinné látky: 
Tato séra bojují prostřednictvím kyseliny hyaluronové, peptidů, vitamínu E, který je přírodním antioxidantem či retinolu, který podporuje buněčnou obnovu.
 
Tip redakce:
Liftingová a proti vrásková séra nepoužívejte dříve než je nutné. Tedy nejdříve okolo 30 narozenin.
 

Pleťové sérum40 let +

Mezi čtyřicátým a padesátým rokem dochází u pleti k největším změnám. Vrásky se viditelně prohlubují a vznikají váčky pod očima. Pleť trpí ochablostí a vlivem gravitace klesá. Jednou z příčin je například menopauza, která s sebou přináší výraznou hormonální změnu. V tuto dobu jsou nejvhodnější séra zpevňující kontury obličeje, proti vrásková a pigmentová séra.
 
Účinné látky: 
Séra obsahují růstové faktory a peptidy, které stimulují produkci nových kožních buněk, produkují kolagen, elastin, fibronektin a kyselinu hyaluronovou. Další účinné látky jsou kyselina glykolová a salicylová, obě kyseliny urychlují olupování odumřelých buněk a retušují pigmentové skvrny.
 
Tip redakce: 
V tomto věku si dopřejte opravdovou kvalitu, na séru již nemá smysl šetřit. Potřebujete zpevnit kontury obličeje a dodat pleti barvu.
Konec článku