Nenechte si kazit život vráskami okolo očí

Nenechte si kazit život vráskami okolo očí
Rubrika: Omlazení pleti 16.08.2011
tisk

Vrásky okolo očí jsou velice nepříjemné. Většinou vznikají jako první vrásky na obličeji vůbec a to z toho důvodu, že okolo očí je kůže nejslabší a nejvíce náchylná k poškození. Vrásky okolo očí jsou ty, které mohou vznikat už mezi dvacátým a třicátým rokem života, ale dá se proti nim bojovat tak, že se jejich vznik dá velmi dobře oddálit.

Vrásky okolo očí vznikají hned z několika důvodů. Proto také, pokud si začnete tyto věci lépe hlídat, vystačíte si i s trochou kosmetiky. Hlídání těchto faktorů totiž funguje mnohem lépe, než když používáte deset výrobků. Prostě je to zdravější nahrazení. A jaké tyto faktory tedy jsou?

 
  • Mimika: Ano je to tak. Mimika má opravdu velký vliv na vrásky. Je samozřejmě jasné, že ta se moc ovlivnit nemá. Nicméně zkuste se alespoň méně mračit. Nejenom, že budete mít méně vrásek, ale také zjistíte, že váš společenský život je najednou mnohem bohatší.
  • Stres: Tento faktor souvisí s mimikou. Usmívejte se častěji a uvidíte, že eliminuje stres dobrou náladou, která se s neustálým úsměvem objevuje.
  • Dehydratace: Snažte se hodně pít. To není dobré jenom na vaši pleť, ale také na celkový stav organismu. A pít znamená minimálně dva litry vody! Sladké limonády, káva či džusy se do těchto statistik opravdu nepočítají.
  • Slunce: Slunci se nedá úplně vyhýbat, ale snažte se. Díky slunci totiž naše pokožka stárne mnohem rychleji a tedy se i objevují vrásky. Pokud se slunci vyhnout nemůžete, mažte se krémy s velkým UV faktorem.
  • Péče: Pleti se musí věnovat pořádná péče. Pokud se například zapomínáte odličovat, či pokud pleť dostatečně nehydratujete, právě okolo očí se to projeví nejrychleji a také nejrapidněji.
Samozřejmě, že krémy a další kosmetika také hrají svojí roli, ale pokud se budete vyhýbat výše zmíněným faktorům, vrásky okolo čí se objeví mnohem později.
Konec článku