Mýty o retinolech: díl druhý

Mýty o retinolech: díl druhý

Retinoly jako by byly kouzelné substance. Dokáží pomoci, omladit, ale i přes to o nich stále koluje spoustu nepodložených mýtů. Máme pro vás proto již druhou várku odhalených nesmyslů!

Svůj produkt s retinolem si nemůžete vzít s sebou na dovču

Kdepak, změna klimatu určitě nezpůsobí, že vaše pleť najednou začne na obsažený retinol reagovat hůř, když jej ještě před pár dny v klidu domova snášela bez problémů. Když už se jednou buňky kůže na sílu retinolu adaptují, podráždění kůže (retinoidní dermatitida) zpravidla nevzniká. Samozřejmě pokud nepřejdete na silnější retinol. Pokud se vydáváte na dovolenou dlouhým letem nebo vyrážíte lyžovat, je nicméně vhodné podpořit pleť vystavovanou retinolu hydratačním krémem, abyste se tak vyhnuli jejímu nadměrnému vysušení, které ji činí náchylnější k podráždění jako takovému.

Mýty o retinolech: díl první Mýty o retinolech: díl první O retinoidech či retinolech koluje spousta mýtů a polopravd. Protože si my v Medaprexu myslíme, že není třeba se jich úplně bát, jen je potřeba mít je řádně zmapované, rozhodli jsme se těmto bludům učinit přítrž!

Retinol nepatří do oblasti očí, je pro něj příliš citlivá

Ale kdeže, k čemu by potom byl třeba takový Retinol Eye TR? Nejen, že byste ho neměli na oblast okolí očí používat, naopak - určitě byste po něm měli sáhnout, protože nejvíce poškození pleti (a následných vrásek) se objevuje právě kolem očí. Jasně, když se vám retinol dostane do oka, nic příjemného to není, ale zrak vám to určitě nepoškodí. Navíc nepředpokládáme, že by se vám do oka podařilo retinol „aplikovat“ pravidelně.

INTELLIGENT RETINOL EYE TR INTELLIGENT RETINOL EYE TR Zacilte svoji retinolovou péči přímo na oblast očí a zbavte se jemných rýh a vrásek v očním okolí s tímto sérem s obsahem 0,1% Retinolu. Mladistvý pohled a jiskra v oku, to je přece esence mládí! Bojíte si, že bude tento Retinol pro oční okolí příliš silný? Žádný strach, jeho speciální koncentrace je určena přímo pro citlivou pokožku. 720 Kč

Po šesti měsících přestane retinol na pleť působit

Ani tohle není pravda. Několik studií prokázalo, že pravidelné používání přípravků s obsahem retinolu zlepšuje stav pleti (vyhlazuje vrásky a rozjasňuje pleť) po dobu roku a déle. A co je tedy potřeba udělat poté, co uběhne rok? Vyberte si produkt se silnější koncentrací retinolu. U nás v MedaPreXu máte na výběr mezi například mezi séry Retinol 3TR, Retinol 6TR a Retinol 10TR.

RETINOL 3TR RETINOL 3TR Zredukujte jemné vrásky a rozjasněte svoji pleť, zatímco si v noci budete užívat spánku! Vitamínové sérum s obsahem Retinolu a Tokoferolu vám v tom bude skvělým spojencem. Jeho účinnost a oblibu dokazuje i to, že ve Velké Británii vyhrál Silver Aesthetic Award (stříbrné místo) za nejlépe prodávaný maloobchodní produkt. Pojďte „do něj“ taky! 1 020 Kč

Retinol nesmíte používat přes den, pouze v noci

Ale můžete. To, že retinol zvyšuje riziko spálení pleti od slunečního záření, není pravda. Ano, pravda je, že se retinol na slunečním světle rozpadá. Právě proto mají produkty s jeho obsahem neprůhledné tmavé lahvičky, a i proto je stále nejlepší používat je na noc, aby byla zaručena jejich maximální účinnost. Ale že by se přes den nesměly používat? Kdepak. Mýtus, že retinoly činí pokožku náchylnější ke spálení od sluníčka, vznikl na základě starších studií, v nichž lidé popisovali, že jim po aplikaci retinolu a následnému vystavení slunci pokožka zčervenala. Podle vědců a aktuálních klinických studií se ovšem v tomto případě nejednalo o spálení pokožky sluncem, ale důvodem zarudnutí bylo její vystavení tepelnému záření. Tyto studie také potvrzují skutečnosti, že retinoly nijak nesnižují přirozenou schopnost pokožky vypořádat se s UV zářením. Naopak, přípravky s retinoly mohou pomoci spálené pleti rychleji se zregenerovat.

Retinol způsobuje neplodnost

Tak tohle je naprostá hloupost! Jediný nežádoucí efekt retinolů tkví v podráždění pleti a jejímu mírnému olupování v momentě, kdy kůže není na koncentraci zvyklá. A proč není použití produktů s retinoly vhodné pro těhotné a kojící ženy? Protože může dojít k jejich přenosu do dítěte skrze mateřské mléko, případně placentu. Ale že by způsobovaly neplodnost? Ani náhodou.

Starší články:
Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?
Omlazení pleti26.10.2015

Víte, jak a v jakém věku skutečně vznikají vrásky?

Vrásky jsou hluboké záhyby pleti, případně pleť takzvaně „pomačkaná“. Jemné linky se v průběhu času mění na vrásky, kterou jsou s vyšším věkem stále hlubší a hlubší. Jenže jak vlastně taková linka a vráska vzniká? A kdy se na naší pleti začnou objevovat?

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu
Omlazení pleti1.10.2015

Jak vypadat mladě? Zkuste to tentokrát přes stravu

Některá jídla totiž vyloženě podporují mladistvý vzhled pleti. Vybrali jsme několik nejfunkčnějších (asi nemusíme zdůrazňovat, že nejlépe je konzumovat je v biokvalitě), které napomáhají přírodní detoxikaci organismu, přičemž zároveň dodávají základní živiny potřebné k tomu, aby pleť prospívala.

Dopřejte své pleti restart po náročném létě
Omlazení pleti14.9.2015

Dopřejte své pleti restart po náročném létě

Jak jsme psali v našem Magazínu krásy dříve, léto je pro vaši pleť velmi náročné, jakkoliv si nápor sluníčka a tepla užíváte naplno a nezdá se vám, že by snad měl škodit. Ale bohužel, škodí.

Chemický peeling může působit jako prevence rakoviny kůže
Omlazení pleti31.8.2015

Chemický peeling může působit jako prevence rakoviny kůže

O chemickém peelingu už jsme v našem Magazínu krásy psali. Nyní se ovšem zaměříme na jeden konkrétní, a to peeling na bázi kyseliny trichloroctové neboli TCA peeling. Pojďme si představit, k čemu se používá, jak se používá a jaké budete mít při jeho použití pocity!

Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!
Omlazení pleti24.8.2015

Jestli si myslíte, že jemné linky či rýhy a vrásky jsou to samé, jste na omylu!

Pravděpodobně už jste se nejednou potkali se spojením vrásky a jemné linky (nebo případně vrásky a jemné rýhy), zejména ve spojení s omlazením a anti-ageingem. Nicméně víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Nebo co je způsobuje? A především, zda existuje vůči nim nějaká prevence?