Matrixyl 3000 je peptid, díky kterému vaše pleť získá nálož kolagenu

Matrixyl 3000 je peptid, díky kterému vaše pleť získá nálož kolagenu
Rubrika: Omlazení pleti 15.10.2018
tisk

Vyzkoušejte ho i vy a sami si všimnete rozdílu!

To, nakolik pleť funguje, je dáno její vnitřní integritou, jež udržuje tzv. extracelulární matrix. Tato mezibuněčná hmota je tvořena různými komponenty, především kolagenem, elastinem a glykoproteinem fibrilinem. Hlavní roli nicméně hraje kolagen, který zabezpečuje jak její fungování, tak pevnost, pružnost a vypnutý vzhled.

Kolagenu ale v kůži přirozeně ubývá

Kolagenní vlákna podléhají degradaci hlavně aktivitou volných radikálů, jenž vznikají v organismu i kůži běžným metabolismem i působením vnějšího prostředí, vliv má ultrafialové záření, znečištění, stres či kouření. Navíc se snižuje i rychlost syntézy nového kolagenu, a naopak roste aktivita enzymů kolagenázy a metaloproteinázy, které se podílí na jeho rozpadu. Vznik viditelných známek stárnutí pleti se jeví jako bezvýchodná situace…

Ale není! O obnovu kolagenu v kůži se totiž prostřednictvím nejmodernějších výdobytků vědy a technologií postarají peptidy, tedy přesněji řečeno jeden peptidMatrixyl 3000.

Matrixyl 3000, spása pro kolagen

Matrixyl 3000 je unikátním koktejlem signálních peptidů, které společně působí na extracelulární matrix kůže. Ve skutečnosti je Matrixyl 3000 Palmitoyl oligopeptid (či Palmitoyl pentapeptid) s přídavkem Palmitoyl tetrapeptidu (či Palmitoyl terapeptidu), které se synergicky doplňují a společně spouští obnovné procesy v extracelulárním matrixu kůže, konkrétně navyšují produkci kolagenu.

Palmitoyl oligopeptid je řetězec tvořený třemi aminokyselinami v pořadí. Tyto 3 aminokyseliny  se jmenují glycin, histidin a lysin a jsou napojené na kyselinu palmitovou. Tato přidaná mastná kyselina zlepšuje rozpustnost peptidu, čímž usnadňuje jeho vstup do kůže.

Jak ale aminokyseliny souvisí s kolagenem?

Kolagen 1. typu je též peptidový řetězec tvořený propojenými aminokyselinami, a také v tomto řetězci se vyskytuje kombinace glycin, histidin a lysin. Když se však toto trio aminokyselin objeví v kůži samostatně aplikací Matrixylu 3000, extracelulární matrix, respektive kožní buňky fibroblasty, to zmate natolik, že si začnou myslet, že došlo k rozpadu kolagenu.

V reakci na to začnou fibroblasty produkovat větší množství kolagenu, aby jeho úbytek doplnily. Protože ale reálně k žádnému výraznému rozpadu kolagenu nedošlo, jeho hladina v kůži se zvýší. Výsledkem je zpevnění pleti, obnova jejích kontur a vypnutí vrásek.

Další peptid proti zánětům

Druhý peptid, Palmitoyl tetrapeptid-7 je řetězec tvořený čtyřmi aminokyselinami, a to glycinem, glutaminem, prolinem a argininem, které jsou navázané na kyselinu palmitovou, která opět, stejně jako v případě Palmitoyl-oligopeptidu, zlepšuje vstřebatelnost, a tím pádem účinnost peptidu. Palmitoyl tetrapeptid působí nicméně trochu jinak. Snižuje v keratinocytech a fibroblastech produkci interleukinu-6. Ten podporuje zánětlivé procesy v kůži, které mohou vést k poškození mezibuněčného matrixu, samozřejmě včetně kolagenu a elastinu. Je-li interleukinu-6 v kůži méně, objevuje se v ní méně zánětů, a zlepšuje se tím pádem její zdravotní stav.

STOP vráskám z glykace

Interleukiny-6 jsou „poslíčky“ organismu, které zapříčiňují zánětlivou reakci v těle. Ačkoliv se v jistých ohledech jedná o žádoucí funkci, která podporuje ochranu organismu při poranění či poškození, vede také k poškození glykací. Matrixyl 3000 díky tomu proti glykaci bojuje.

Glykace je vnitřní proces v těle, v jehož rámci se glukóza propojuje s některými důležitými bílkovinami, například s kolagenem či elastinem. Ty se poté váží vzájemně k sobě a dochází k jejich poškození, jehož viditelným projevem jsou jemné linky, vrásky, povolení kontur pleti a celková ztráta objemu.

Přečtěte si o peptidech!

Peptidy na vrásky, na vlasy i na rty Peptidy na vrásky, na vlasy i na rty Peptidy jsou fragmenty bílkovin. Samy o sobě jsou tvořeny aminokyselinami. Pokud se aminokyseliny spojí v konkrétní formace, utváří specifické peptidy. Když se pak tyto peptidy propojí do složitějších struktur, vznikají již bílkoviny.

Konec článku