Kofein vás zbaví otoků pod očima. Ale nikoliv v podobě kávičky!

Kofein vás zbaví otoků pod očima. Ale nikoliv v podobě kávičky!
Rubrika: Omlazení pleti 01.09.2017
tisk

Chutná kávička není jen příjemný společník snídaně či obchodní schůzky, také při topické aplikaci působí kofein na pleť blahodárně. Díky vysokému obsahu antioxidantů zlepšuje cirkulaci krve a celkový vzhled pleti.

V Indonésii má topická aplikace kávy dlouholetou tradici, využívá se zejména na tělová ošetření scrub. Drobné ostřejší částečky namleté kávy jemně obrušují svrchní vrstvu kůže (exfoliace) a podporují tak růst a regeneraci kožních buněk. Samotný kofein jako aktivní látka působí na pleť stejně jako na organismus stimulačně.

Zdroj energie i pro pleť

Kofein produkují rostliny a je přítomný v kávě i čaji. Také se přidává do různých energetických nápojů, doplňků stravy i léků na volný či receptový prodej a v neposlední řadě do kosmetických produktů. Při vnitřním užívání stimuluje nervový systém a v přiměřených dávkách je považován za bezpečný. Nadměrné množství může mít negativní účinek včetně dehydratace a třesu. Tolerance na dávky kofeinu se liší člověk od člověka.

Kofein stahuje drobné krevní cévy a snižuje zánět. Proto je častou složkou kosmetických produktů cílených na minimalizaci tmavých kruhů pod očima a otoků v očním okolí. Díky tomu, že působí protizánětlivě a stimulačně, nachází své využití i v krémech a gelech proti celulitidě. Z tukových buněk svým působením dokáže extrahovat přebytečnou tekutinu, a zlepšit tak vzhled pleti.

Zbaví vás vrásek, otoků i erytému

Účinek krémů proti celulitidě s obsahem kofeinu není permanentní a při přerušení používání dochází ke snížení až vymizení účinků. Obdobně působí i oční krémy s jeho obsahem, kdy způsobují jemnou dehydrataci tekutiny pod očima a vyhlazení a vyrovnání pytlů a otoků.

Schopnost pleti absorbovat kofein při topické aplikaci se stále zkoumá, k hloubkové penetraci nicméně dochází. Kofein podle posledních zjištění působí díky svým antioxidačním vlastnostem i proti poškození pleti ultrafialovým zářením, vědecká zkoumání nasvědčují tomu, že kofein může hrát roli v terapii nemelanomové rakoviny kůže.

Kofein při topické aplikaci snižuje otoky a podílí se na zlepšení vzhledu a zpevnění kůže. Působí tedy diureticky, čímž dehydratuje tukové buňky a vyhlazuje pleť.

Vedle redukce tmavých kruhů pod očima kofein přispívá i ke snížení začervenání pleti minimalizací a stažením krevních cév, stimuluje i zpevnění pleti. Je proto jednou z klíčových složek Calmwise Colour Correct pro redukci zarudnutí pleti a projevů růžovky

Calmwise Colour Correct Calmwise Colour Correct vás konečně zbaví začervenání pleti! Vyřeší totiž všech 6 kroků, které vedou ke vzniku zarudnutí. Zmírňuje zánět v pleti, působí jako jeho prevence a navíc již začervenalá místa maskuje.
Skladem
Cena: 1 330 Kč

Konec článku