Jak na kruhy pod očima

Jak na kruhy pod očima
Rubrika: Omlazení pleti 15.03.2012
tisk

Kruhy pod očima dokáží přidat i několik let. Pleť kvůli nim vypadá unavená a nezdravá. Někdo je zdědí po rodičích, jiný si za ně může sám. Kruhy pod očima mají hned několik příčin, ale také možností odstranění.

Při pohledu do zrcadla se trochu ušklíbnete, možná zděsíte nebo lehce naštvete. Zase kruhy pod očima. Zkuste ve své mysli zapátrat, jaká může být jejich příčina. Mezi ty nejčastější patří stresové období, strach, úzkost, nedostatek spánku, ale také namáhání očí, nedostatek vitamínu A, onemocnění, špatná péče o kůži kolem očí nebo chybné stravování (mnoho soli, uzenin, smažených pokrmů). Pokud Vás problém trápí již delší dobu, objednejte se k dermatologovi. Odborník vám poradí a vy můžete začít na odstranění příčiny pracovat. Zkuste se také podívat na své rodiče, pokud mají kruhy pod očima, bude pravděpodobnou příčinou dědičný faktor. 

Jak s kruhy pod očima bojovat

Méně solte, hodně pijte, jezte zdravě
Důležitý je příjem vitamínu A (betakarotenu) a vitamínu D. Dopřejte si pravidelně mrkvový fresh džus nebo mrkvový salát. Áčko můžete pokožce doplnit také v podobě speciálně vyvinutých vitamínů pro pleť Monodermá A15. Kapsle Monodermá obsahují čistý koncentrát přírodního vitamínu. Účinek poznáte hned při první aplikaci. 

Kosmetika
Na trhu najdete i speciální přípravky a masky. Kosmetické přípravky jednoduše nanesete a během chvíle by kruhy měly zmizet. Pokud máte více času, aplikujte gelovou či krémovou masku na ošetření kruhů pod očima, po 15 - 20 minutách by měl být problém fuč. 

odstranění kruhů pod očimaBabské rady na kruhy pod očima 
Na podrážděné nateklé oči platí obklad.

Teplý obklad - zalijte horkou vodou dva čajové sáčky s černým, heřmánkovým nebo lipovým čajem, poté je z vody vyndejte, nechte chvíli vychladnout a ještě teplé položte na pár minut na zavřené unavené oči. 

Studený obklad - na zavřené oči přiložte na 5 - 10 min vychladlé sáčky s např. heřmánkovým čajem nebo použijte kapesníčky či vatové tampóny namočené ve studené vodě. Použít můžete i dva plátky vychlazené okurky z lednice.

Maskujte se
Kruhy můžete zakrýt pomocí korektoru. Volte tekutý s rozjasňujícím efektem, který vám dodá příjemně svěží vzhled. Tuhé přípravky nejsou vhodné, protože se nevsakují. Na závěr se vyhněte pudru, ten jenom zvýrazní vrásky.

Prevence každý večer a ráno
Jako prevenci zvolte oční krém. Péče o oční okolí pomůže i proti stárnutí. Například intenzivní oční krém Pretox Eyelift dodá pokožce potřebné živiny po náročném dni a ráno pomůže s otoky. Navíc pomáhá v boji proti vráskám. 
 
Cvičte tělem i očima 
Pravidelný cvičením a sportem krásně okysličíte krev a prokrvíte pokožku. Pleť bude svěží a váš vzhled také. Zapojte i oční cviky, mohou pomoci i se zrakem. 
 
Odpočinek
Najděte si dostatek času na relaxaci a spánek.
 
Co je samozřejmostí
Vynechte alkohol, přestaňte kouřit.
 
Poraďte se
Příčinou kruhů pod očima může být i zdravotní stav, proto doporučujeme před začátkem radikální samoléčby konzultaci s dermatologem.
Konec článku