I alergie vám může způsobit kruhy pod očima. My naštěstí víme, jak s nimi bojovat

I alergie vám může způsobit kruhy pod očima. My naštěstí víme, jak s nimi bojovat
Rubrika: Omlazení pleti 15.07.2015
tisk

Příčiny vzniku kruhů pod očima nebyly zatím stále kompletně vysvětleny. Na vině je třeba nadměrná pigmentace nebo poškození krevních kapilár. My se dnes ale nebudeme zabývat příčinami, ale odstraněním následků. Tady máte několik tipů, jak se zbavit kruhů pod očima.

Nezapomínejte na UV faktor

Jasně, tenhle bod připomínáme skoro v každém našem článku, ale ona ta ochrana pleti před slunečním zářením je fakt důležitá! Zejména v oblasti pod očima, kde je kůže extrémně jemná a tenká a je tím pádem náchylná k poškození. Dejte si ale pozor, protože přípravky s UV ochranou mohou oči podráždit, vybírejte proto opatrně.

TIP: V našem článku O bezpečném opalování jsme vám doporučovali na oblast kolem očí používat pomádu na rty s SPF, protože dobře drží, nestéká a většinou nemá tendenci dráždit.

Pomohou vám retinoidy

I retinoidy zmiňujeme v našic h článcích poměrně často, ale jsou prostě úžasné a tuhle pozornost si zaslouží! Pokud se zaměřujete na jejich využití v rámci redukce pigmentových skvrn, vyberte si určitě retinol určený přímo na oblast očí jako například sérum Retinol Eye TR. Retinol, derivát vitamínu A, zesvětlí pigment a zvyšuje produkci kolagenu, takže je pleť méně průsvitná a jsou kruhy pod očima méně viditelné.

Ale nesmíte to s nimi přehánět

Jakkoliv jsou retinoidy skvělými pomocníky v péči o pleť, jako se vším, ani s nimi se to nesmí přehánět. V opačném případě se vám na pleti mohou vyrazit červené kruhy pod očima, které se časem změní s hojením na hnědí či šedé, zejména pokud máte od přírody tmavší pleť. Vybírejte proto produkty s nižší koncentrací retinolu.

Vyberte si správný produkt na odlíčení

Když se odličujete a přitom pleť tak trochu „drhnete“, můžete si v pleti způsobit zánět a poškodit kapiláry, což může vést ke vzniku tmavých kruhů pod očima. Navíc takhle můžete přijít i pár řas. Doporučujeme vám proto používat odličovač, který make-up v podstatě „rozpustí“ a vy jej můžete snadno setřít odličovacím tamponkem. Vyzkoušejte třeba Cream Cleanse.

Koukněte se po rozjasňujících složkách

Ve složení produktů hledejte slůvka jako arbutin, kyselina kójová, lékořice, vitamín C, ale i extrakt ze sedmikrásky. Všechny tyto látky ovlivňují produkci melaninu, aniž by způsobily podráždění pleti. Když se podíváme do portfolia Medaprex, arbutin a kyselinu kójovou obsahuje (mimo další látky) sérum White Balance Brightening Serum, které řeší všechny druhy pigmentací včetně tmavých kruhů pod očima.

Sáhněte po antihistaminikách

Že se vám spojitost mezi alergií a kruhy pod očima nezdá? Čtěte v tom případě dále – histamin, který produkuje při alergických reakcích organismus, může způsobit otok. Když se tento otok objeví v oblasti pod očima, dojde v tomto místě k poškození kapilár. Svědění může navíc způsobit, že si pokožku budete mít tendenci drbat, což zase vede k hyperpigmentaci. Proto je lepší (samozřejmě i z dalších důvodů, které jsou alergikům určitě moc dobře známy) alergické reakci předejít.

Dobrá rada nad zlato (co navíc nic nestojí): Obličej si umývejte studenou vodou, která eliminuje otoky v obličeji. Čím je totiž obličej opuchlejší, tím větší je riziko zvýraznění kruhů pod očima. Takže žádnou horkou vodu nebo páru!

Konec článku