Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!

Chcete husté a výrazné obočí? Víme, jak na to!
Rubrika: Omlazení pleti 22.06.2015
tisk

Poslední doba by se dala nazvat dobou výrazného a hustého obočí. Jenže jak ho docílit, když vám příroda v tomto ohledu zrovna dvakrát nepřála? Zjistili jsme to pro vás.

Na výběr toho máte několik. Poohlíželi jsme se jak po přírodních možnostech, tak po nejnovějších výdobytcích vědy. Po čem tedy sáhnout?

Vitamíny

Vitamíny, jak známo, dokáží pomoci s lecčíms, včetně nevýrazného obočí. Zejména vitamíny A, C a E v tomhle ohledu pomohou nejvíc. Co tedy zařadit do stravy?

Pro vitamín A si dejte čas od času játra, červenou papriku, mrkev a hlávkový salát. Vitamín C doplníte konzumací paprik, petržele, brokolice, kiwi, citrusů a jahod. A pro vitamín D jsou ideální různé druhy oříšků, bazalka, sušené meruňky a zelené olivy.

Kokosový olej

Kokosový olej je známý tím, že podporuje růst vlasů a celkově ochlupení. Takže i obočí, hurá! Pomůže urychlit růst obočí, jednotlivé brvy budou navíc silnější a tlustší, takže se vám budou lépe tvarovat. Jak na to? Kokosový olej aplikujte přímo na obočí a pro nejlepší výsledek jej nechte působit přes noc.

Cibule

Věřte tomu, nebo ne, cibule opravdu turbobooster pro růst obočí. Ideálně ve formě šťávy, která se aplikuje přímo na obočí, a tím stimuluje jeho nový růst. Cibule v sobě mají hodně síry a zvyšují cirkulaci krve v místě aplikace, čímž dochází k výraznějšímu růstu obočí.

Přírodní oleje

Pro růst vlasů jsou přírodní oleje super. Třeba takový ricinový olej. Aplikujte ho přímo na obočí, nechte přes noc působit a ráno smyjte. A vězte, že změny budou viditelné už během tří, čtyř týdnů. Vedle ricinového oleje (nevyhovuje totiž každému, pro někoho může být dráždivý, přečtěte si článek o nebezpečích ricinového oleje) můžete vyzkoušet ještě esenciální oleje z růže, levandule či citrusů, případně vaječný žloutek.

Aloe vera

Šťáva z aloe vera nejen, že podpoří růst obočí, ale navíc je po její aplikaci krásně lesklé. Aloe vera pečuje o vlasové folikuly, v nichž posiluje růst jednotlivých brv. Kromě toho obnovuje a opravuje obočí poškozené nadměrným vytrháváním či voskováním. Použít můžete jak koncentrát z aloe vera, tak šťávu přímo z rostliny. Efekt je srovnatelný.

A kromě toho můžete zkusit taky:

Exfoliace

Exfoliace pleti je základ, který napomůže obočí k rychlejšímu růstu. Díky kruhovým pohybům dochází k odstranění mrtvých  buněk a zlepšení cirkulace krve. Jen pozor, „nedřete“ pleť v oblasti obočí příliš drsně. Jako exfoliační nástroj vám můžeme doporučit kartáček na zuby.

Sérum

Séra na obočí mají u hodně lidí skvělé výsledky. Stimulují růst vlasového folikulu, což způsobí, že obočí vypadá zdravě a hustě. Sérum Renokin obsahuje biometitcké peptidy a nanokapsle, tedy vysoce  technologické záležitosti, co vám pomohou ke rásnému obočí. Díky peptidům budou vaše brvy méně lámavé, a ještě naopak zesílí.

Masáž

Masáží obočí a oblasti kolem nich zlepšíte cirkulacikrve, což, jak už víte z předchozích bodů, napomáhá jeho růstu. Využijte i síly olivového oleje a zkuste si jím denně 5 minut masírovat obočí. Výsledky se dostaví hned!

foto: www.freedigitalphotos.net, jeshots.com

Konec článku