Brrr… zase ta zima!

Brrr… zase ta zima!
Rubrika: Omlazení pleti 17.10.2012
tisk

Ráno se probouzíme do teplot jen něco málo nad nulou a většina z nás už nažhavila svá topná tělesa, nebo je minimálně připravila do pohotovostní polohy. Nekompromisní znamení, že i babí léto je definitivně u konce. Nejvyšší čas vyzbrojit se proti mrazivému počasí.

 

Naše pokožka se v zimě neuvěřitelně rychle vysušuje a praská. Díky tomu, že neustále přecházíme z tepla do zimy, je pokožka rychle dehydratována. Vodu z našeho těla totiž čerpá nejen suchý zimní vzduch, ale také topení. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat rtům, pleti, rukám, ale nesmíme zapomínat ani na vlasy a chodidla. 
 

Ať žijou vitamíny

V zimním období obvykle naše tělo intenzivněji zásobujeme ovocem a zeleninou, abychom předcházeli většímu riziku nachlazení. Vitamíny však potřebujeme do těla dostat také zvenku. Jednoduchým řešením jsou například speciální vitamínové ampulky na pleť Monodermá, které přírodně zregenerují Vaší pleť. Aktuálně se Vám bude jistě hodit Monodermá C10 složený z čistého vitamínu C. Tento vitamín účinně redukuje začervenání a pigmentové skvrny, celkově uklidňuje a omlazuje pokožku. 
 

Konec popraskaným rtům

Myslíte si, že k zimě neodmyslitelně popraskané rty patří? Omyl, stačí jim jen účinně předcházet. V první řadě sáhněte po klasickém jelením loji a ostatní balzámy prozatím schovejte, než přejdou mrazy. Ideální jsou jelení loje s přídavkem medu a na nevyzpytatelné zimní slunce i s UV faktorem. Pokud máte pocit suchých rtů a tyčinku zrovna nemáte po ruce, rty neolizujte. Došlo by jen ke krátkodobé úlevě a dalšímu vysušení. Suchá pokožka v zimě
 

Hydratace je základ

Zvýšené riziko dehydratace pleti nás provází jak v létě, tak i v zimě. Základním pravidlem je dodržovat pravidelný pitný režim a to zejména pomocí čisté vody. Dále při nákupu kosmetických přípravků sledujte složení. Vybírejte ty, které obsahují hydratační složky. 
 

Suché ruce

Dávejte pozor na to, v jaké vodě své ruce „mácháte“.  Pokud například umýváte nádobí v příliš horké vodě, anebo se obecně sprchujete horkou vodou, je to pro Vaši pokožku doslova katastrofa. Na suché ruce používejte kvalitní hydratační krémy a vyhýbejte se produktům s přídavkem alkoholu. 
 

Bez čepice ani ránu

Časté žehlení a fénování vlasů způsobuje jejich oslabení a třepení konečků. Pokud k tomu přidáme ještě chladné počasí, je naše hříva v přímém ohrožení. Nikdy nezapomínejte na pokrývku hlavy a pořiďte si revitalizační šampón Renokin s kondicionérem. Oba produkty slouží k hloubkové výživě pokožky hlavy a dodají vlasům zdravý vzhled a lesk. Šampon navíc podporuje jejich růst a zároveň zabraňuje nadměrnému vypadání. 
 

Hurá do kozaček

Možná už pokukujete po nové zimní výbavě včetně kozaček na letošní sezónu. Chodidla však v uzavřené teplé obuvi pořádně trpí, hlavně když nepřezuté trávíte celé dny ve vyhřáté kanceláři. Pečujte o své nohy i v zimě a pravidelně provádějte pedikúru. Svá chodidla denně mazejte krémem a pokud možno se do kanceláře přezouvejte.
Konec článku