Boj proti vráskám není předem ztracený

Boj proti vráskám není předem ztracený
Rubrika: Omlazení pleti 10.09.2011
tisk

Vrásky jsou jedna z nejvíce nepříjemných věcí, které se nevyhnou žádné ženě ale ani žádnému muži. Vrásky, zvláště na obličeji, jsou odjakživa součástí našeho přirozeného stárnutí. V dřívějších dobách v podstatě nebyla jediná možnost, jak proti vráskám bojovat, brali se jako přirozená součást života.

Ani se nevědělo, proč jich někdo má více či proč se někomu objevují déle než jiným. Dnes už naštěstí vědci postoupili s „vráskovým“ problémem o několik mílových kroků kupředu a my už víme, proč nás vrásky vlastně trápí. A proč? To se dozvíte v následujícím odstavci.
 
Vrásky jako takové mají důvodů vzniku hned několik a na každého ten či onen faktor působí jinak. Vrásky jsou v první řadě dány geneticky. Pokud naše maminka měla vrásek spoustu už po čtyřicítce, můžeme očekávat, že nás to také nemine. Pak už jenom můžeme začít bojovat pomocí kosmetiky či plastické chirurgie.
 
Vrásky jsou také dané prostředím, ve kterém se pohybujeme. Pokud například někdo pracuje jako servírka v zakouřené restauraci, tak si o vrásky v mladém věku přímo říká. Na vrásky působí kouř, přílišné slunce či neustálé koukání do počítače v přílišně klimatizované kanceláři jako ráj. V tomto prostředí totiž vznikají rychle a často.
 
Pokud máme špatné životní návyky, také si o vrásky přímo říkáme. Zdravý životní styl je základem toho, abychom zdravě vypadali. Pokud tedy jíme pořád tučné či sladké, krásná a hladká pleť nás nečeká. Na vrásky má vliv špatné stravování, přílišný alkohol, kouření či nedostatek pohybu. Proto dodržujete zásady zdravého života a vaše tělo se vám odmění hladkou a krásnou pokožkou.
 
Je třeba svojí pleti věnovat péči. Každý večer jí odlíčit, aby mohla dýchat a netvořily se vrásky. Také je třeba jí hydratovat pomocí kvalitních krémů, které sedí na vaši pleť. Kvalitní kosmetika je prostě základ, protože pokud budete používat nekvalitní krémy, pleť vám to dá vědět pomocí vrásek.
Konec článku