Bez nadsázky, už žádné vrásky!

Bez nadsázky, už žádné vrásky!
Rubrika: Omlazení pleti 29.12.2012
tisk

I když si to asi nechceme připustit, vrásky se dříve či později objeví i na vlastní pleti. Existuje však mnoho účinných kosmetických přípravků, které proces stárnutí pozastaví či alespoň zmírní. Kromě toho je důležité dodržovat několik jednoduchých zásad, aby naše pokožka zůstala po delší dobu jako ze škatulky.

Vrásky nás obvykle nejvíce trápí na obličeji a to okolo očí, úst nebo na čele. Postupem času jsou zřetelné také na rukou, krku a v dekoltu. Věnovat pozornost je však dobré celému tělu a hlavně naší životosprávě. 

Pozor na životosprávu

Ačkoliv množství vrásek může být zčásti genetická záležitost, znatelným faktorem je naše celková životospráva. Pokud se například denně pohybujete v zakouřeném prostředí nebo sami kouříte, může to do značné míry ovlivnit stav Vaší pleti. Cigaretový kouř totiž do ovzduší uvolňuje volné radikály, které mají přímo devastující vliv na naši pleť. Také značně narušují přítomnost důležitého kolagenu, který zajišťuje pružnost a vláčnost pokožky. Kouř ale není jediný negativní prvek, patří sem rovněž alkohol, příliš tučné a sladké jídlo nebo nedostatek pohybu. Zdravý životní styl tedy velmi přispívá i k hladké a bezvrásčité pokožce. 
 

V hlavní roli mimika

Specifické rysy našeho obličeje dokreslují mimické vrásky. Různé emoce dokážeme vyjádřit prostřednictvím automatických grimas, které podtrhují právě tyto vrásky. Těžko se jich ale zbavujeme. Můžeme se snažit omezit mračení a křivení obočí nebo využít tzv. „botoxu“. Ne každý však preferuje injekční aplikaci botulotoxinu přímo do pokožky. Jako neinjekční alternativa se proto nabízí přípravek Pretox 20. Obsahuje peptid argirelin, který má podobné účinky jako botulotoxin. Aplikuje se každé ráno a večer na zvolenou oblast obličeje. 
 

Boj proti stařeckým vráskám

Na rozdíl od mimických vrásek, stařeckým můžeme účinně předcházet a bojovat s nimi. Na trhu existuje řada kvalitních kosmetických produktů, které s vráskami doslova zatočí. Pokud například ještě nemáte hluboké vrásky, doporučujeme revitalizační krém Dermaheal. Základem tohoto produktu jsou biomimetické peptidy, které stimulují produkci nových kožních buněk. S hlubokými vráskami naopak zatočí krém Dermaheal Cosmeceutical, který podporuje tvorbu kolagenu, elastinu, fibronektinu a kyseliny hyaluronové. Vyhlazuje tak již existující vrásky a dodává pokožce maximální elasticitu. K docílení dokonalého efektu je možné používat váleček Derma Roller, díky kterému se pod kůži dostane několikanásobně větší množství účinných látek než při běžném používání. 
Konec článku