Antioxidace pleti s copper PCA je ideální proti vráskám a akné

Antioxidace pleti s copper PCA je ideální proti vráskám a akné
Rubrika: Omlazení pleti 06.09.2019
tisk

Slovo antioxidace pleti se v souvislosti s vráskami objevuje stále častěji. Seznamte se s tím, jak mohou pleť poškodit volné radikály a jak proti jejich negativnímu působení může zakročit aktivní látka copper PCA.

Copper PCA je látka složená z měďnaté soli PCA (kyseliny pyrrolidonkarboxylové), která pečuje o pleť a má na ni řadu pozitivních účinků. Hlavním z nich je antioxidační aktivita.

Lidská kůže je neustále vystavována vzduchu, slunečnímu záření, znečištění, a také dalším chemickým i mechanickým stimulům, které mají za následek formování volných radikálů. Tyto volné radikály mají za následek nejen stárnutí pleti, ale také vznik akné a dalších nedokonalostí pokožky.

Co je znečištění?

Znečištění je definováno jako kontaminace vzduchu, vody či půdy částicemi škodlivými živým organismům. Ať už se jedná o cigaretový kouř, ozón nebo průmyslové emise. Částice s průměrem menším než 2,5 mikronu mohou vstupovat do kůže, kde mají za následek mimo jiné oxidaci a poškození DNA. Znečištění vzduchu má na kůži nesporně negativní vliv – pleť pravidelně vystavovaná nečistotám má vyšší tendence k zánětům, svědění, narušení ochranné bariéry a tvorbě akné.

Přečtěte si o negativním účinku znečištění na pokožku:

Pleť byste měli chránit před sluncem, ale i znečištěním Pleť byste měli chránit před sluncem, ale i znečištěním Že je pleť třeba chránit před UVA a UVB paprsky, které na Zem míří ze Slunce, to pravděpodobně víte. Pleť ale může poškodit také znečištění z vnějšího prostředí nebo modré záření.

Volné radikály škodí v kůži

Se znečištěním úzce souvisí vznik volných radikálů v kůži. Jedná se o vysoce reaktivní částice s nepárovým elektronem. Právě tento nepárový elektron je příčinou neplechy – může totiž napadat a oxidovat buňky v těle, čímž započíná řetězovou reakci vedoucí k oxidativnímu stresu buněk. Výsledkem může být až nevratné poškození ve fungování i struktuře buněk, které se může projevovat vráskami a rozvojem viditelných známek stárnutí kůže.

Lidské tělo produkuje vlastní antioxidanty, které mohou volné radikály neutralizovat a stabilizovat, kdy poté samy ze sebe utváří mnohem méně reaktivní radikály. Tento vlastní antioxidační ochranný systém organismu při velkém množství volných radikálů nemusí nicméně vždy stačit, a dochází k oxidačnímu stresu. Ten definujeme jako nerovnováhu mezi produkci volných radikálů a schopností organismu vyrovnat se s jejich škodlivým účinkem prostřednictvím antioxidantů. Antioxidanty proto hrají v ochraně pleti významnou roli.

Přečtěte si o volných radikálech a stárnutí kůže:

Co způsobuje vrásky? Na vině jsou volné radikály, oxidace a oxidativní stres Co způsobuje vrásky? Na vině jsou volné radikály, oxidace a oxidativní stres Na svědomí mají vedle vrásek povolenou pleť a hyperpigmentaci, ale mohou být také zdrojem rakovinného bujení nebo infarktu. Pojďte se o nich dozvědět více!

Pupínky kvůli oxidativnímu stresu

Podle některých studií hraje oxidativní stres roli nejen ve stárnutí kůže, ale též v patogenezi akné vulgaris, zánětlivé formě akné. Reaktivní druhy kyslíku, které patří k nejsilnějším volným radikálům, mohou reagovat s lipidy v kůži (vyskytují se třeba v kožním mazu). Dochází k jejich peroxidaci a vzniku zánětlivých cytokinů. Hromadění reaktivních druhů kyslíku v pilosebacózních jednotkách může tím pádem vést k rozšíření akné.

Lipidová peroxidace mastných kyselin a skvalenu může navíc ještě více podporovat generování intracelulárních a extracelulárních reaktivních druhů kyslíku. Dochází tak ke změnám viskozity a složení kožního mazu. Jeho oxidační změny z něj pak činí prostředí příhodnější pro bakterie Propionibacterium acnes zodpovědných za akné. Bakterie se mohou v pórech lépe množit, a dochází k zánětu kůže, typickému pro léze akné.

Co může tento mechanismus zvrátit? Vsaďte na měď v podobě aktivní látky Copper PCA. Ta jako silný antioxidant působí nejen proti stárnutí pleti, ale i proti akné. Ideální je proto produkt kombinující anti-aging a ochranu před akné, jako je gel Breakout Defence + Age Repair.

Breakout Defence + Age Repair Tam, kde většina výrobků selhala, nastupuje Breakout Defence + Age Repair. Vyzkoušeli jste již nekonečnou řadu přípravků na problematickou pleť a nikdy jste neviděli zlepšení? Přicházíme na trh se zcela jedinečným přípravkem, který zajišťuje antioxidaci problémové pokožky. Receptura neobsahuje oleje, Hlavní účinnou látkou je patentovaný antioxidant Copper PCA.
Skladem
Cena: 1 050 Kč

Peptid mědi proti vráskám i akné

Patentovaný copper PCA má silnou, a zároveň specifickou antioxidační aktivitu proti peroxynitritu a volnému hydroxylovému radikálu. Peroxynitrit na formování volných radikálů působí stimulačně. S copper PCA ale můžete neutralizovat již existující volné radikály, a zároveň aktivně bránit jejich dalšímu vzniku. Plus funguje také proti vzniku černých teček, které nejsou ničím jiným než zoxidovaným kožním mazem uvízlým v kožních pórech.

Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně! Rozšířené póry a černé tečky: Zbavte se jich definitivně! Mezi nejčastější problémy s pletí, kterých se lze zároveň jen velmi těžko zbavit, patří tzv. „černé tečky“ (komedony) a rozšířené póry. Stoprocentně je odstranit, to není nic jednoduchého. Ač už možná máte pocit, že jste zkusili všechno a ony stále nemizí, nevěšte hlavu! Rozšířené póry redukovat lze, ale je třeba produkty používat pravidelně a dlouhodobě, aby bylo zlepšení vidět.

Konec článku