6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy

6 tipů, jak získat husté a dlouhé řasy
Rubrika: Omlazení pleti 12.10.2011
tisk

Krásné řasy jsou symbolem ženskosti. Každá žena touží po oslnivém pohledu očí olemovaných dlouhými a hustými řasami. Kvůli tomu zkouší nejrůznější metody prodlužování řas, které jsou většinou finančně náročné nebo nezdravé pro oči. Pokud jste již prošla některou z metod prodlužování a nyní jsou vaše řasy oslabené či krátké nebo jste zkoušela různé přípravky a mrkací panenka z vás pořád není. Přečtěte si naše rady.

Oční řasy jsou svojí stavbou a složením podobné chlupům a vlasům. Chrání oko před vniknutím jemných částic např. nečistot, prachu či malého hmyzu a zabraňují tak jeho poškození. Výrazné řasy umocňují oslnivý ženský pohled, o který se líčením ženy snaží už od pradávna. 

Čím si řasy ničíme?

Řasy každodenně dobrovolně zatěžujeme vrstvami maskary, které jim ubírají na kvalitě. Vystavujeme je slunci, zimě či špatnému životnímu prostředí. Některé z nás dokonce propadly trendu prodloužení řas metodou lepení. Po nějaké době používání nekvalitní řasenky či prodlužování se může stát, že řasy výrazně zeslábnou a začnou vypadávat. V tuto chvíli je čas na důkladnou péči, která má několik jednoduchých pravidel. 
 

Odlíčení

Odlíčení každý večer je základ. Pořiďte si speciální přípravky, které zaručí dokonalé a jemné odstranění líčidel z očních partií. Součástí odličovačů jsou nejrůznější vyživující látky např. vitamín A, E, F, kolagen, ceramidy či výtažky z aloe vera, které zpomalují proces stárnutí a zabraňují lámání řas
 
Nanašení renokinu lash lash na prodloužení řas
 

Výživa

Vyživovat můžete pomocí ricinového či panenského olivového oleje (lisovaného za studena), který vetřete po odlíčení do řas. Při večerním ošetření pleti můžete také vetřít až ke špičkám řas krém, sérum nebo emulzi. Dejte si však pozor, aby přípravek nevnikl do oka. 
 

Doma se neličte

Doma nebo ve volných chvílích dopřejte řasám odlehčení a neličte je vůbec nebo pouze průhlednou výživnou řasenkou. 
 

Napravení škod

Když dojde k poškození, lámání nebo ztrátě řas je třeba doplnit vitaminy, především betakaroten, vitamin E, B-komplex, B12 a panthenol. Existují i speciální séra pro růst a zhuštění řas. Zvolte přírodní sérum bez konzervantů (parabenů), jehož účinek je opravdu prokázán (ověřené účinné látky, klinické studie atd.). Na účinek růstových sér musíte být pečlivý a trpělivý. Při každodenní aplikaci se výsledek  dostaví sice až během jednoho měsíce, ale budete nadšena. 
 

Kdy sérum můžete použít?

Pokud chcete mít vlastní řasy krásné, husté a dlouhé.
Jako výživu pro vlastní řasy při prodlužování metodou lepení.
Jako regeneraci pro vlastní řasy po prodlužování metodou lepení. 
Konec článku