5 rad pro krásné rty i v zimě

5 rad pro krásné rty i v zimě
Rubrika: Omlazení pleti 01.12.2012
tisk

Rty jsou v průběhu chladného počasí vystaveny mnoha negativním vlivům. Rychle tak schnou, praskají a celkově slábnou. Přinášíme vám několik jednoduchých zásad, které stačí dodržovat, aby rtíky byly jako ze škatulky i v zimě. Zároveň poradíme, jak vykouzlit krásné a plné rty třeba na silvestrovskou párty.

1. Kůžičku netrhejte ani nekousejte

Ve velice mrazivém počasí nám rty popraskají raz dva. Může se tedy stát, že se začne kůžička snadno odlupovat. Pokožka na našich rtech je velice citlivá a tenká, takže pokud jí odtrhneme, může dojít k dlouhodobému poškození. Vyvarujte se tomu!

2. Rty v žádném případě neolizujte

I když je to velice lákavé, suché rty nikdy neolizujte. Pokud zrovna nemůžete rty namazat balzámem, musíte se snažit nepříjemný pocit vydržet. Když rty olíznete, dojde jen ke krátkodobé úlevě a budou se ještě více vysušovat.

3. Nepoužívejte lesk, ale jelení lůj

Na zimu je opravdu dobré na chvíli lesky na rty odložit. Klasický jelení lůj je v tomto období ideálním ochranným prostředkem. Klidně sáhněte po přípravcích s medem nebo aloe vera a na lyžování se vybavte balzámem s UV faktorem. Zimní sluníčko totiž dokáže také pěkně potrápit.

4. Hydratujte

Nedostatek vody a špatná životospráva se velmi rychle projeví na stavu naší pokožky. Pěkný vzhled rtů je v této souvislosti také ohrožen. Proto pijte dostatek čisté vody každý den. Záleží na možnostech zaměstnání a celkové aktivitě, ale 2 litry vody denně jsou základ. Správně hydratovat a současně zvětšit objem rtů můžete například prostřednictvím přípravku Pretox Pout. Tento produkt hydratuje a obnovuje produkci glukosaminglykanů a kolagenu, stěžejních prvků pro plnost a objem rtů.

5. Před nanesením rtěnky použijte jelení lůj

Zabráníte tak nepříjemnému vysušení a zároveň nenarušíte oblíbené líčení. Kromě jeleního loje můžete použít přípravek Pretox Pout nebo SAL 29 Perfect lips. Oba přípravky hydratují, zvětšují objem rtů a rovněž redukují povrchové vrásky. Rty dle představ se tedy budete moc pochlubit třeba při vánoční slavnostní večeři nebo silvestrovské párty.

Konec článku