10 přikázání pro čistou pleť

10 přikázání pro čistou pleť
Rubrika: Omlazení pleti 12.05.2012
tisk

Chcete se navždy zbavit pupínků? Jistě, kdo by nechtěl. Přinášíme výčet deseti pravidel, které je pro to potřeba dodržovat.

1) Udržujte pokožku čistou! 
Make-up může spolehlivě zakrýt pupínky, ale také uvězní volné radikály ve vaší pleti. Umyjte si obličej ráno i večer a také po návštěvě posilovny, kdy vaše pokožka potem uvolňuje škodlivé látky.
 
2) Pupínky nevymačkávejte! 
Víme, není to tak lehké, ale zkuste odolat. Předejdete tak vniku zánětů, jizev a mnohem více akné. Pokud jste skutečně v pokušení, zkuste své ruce zaměstnávat jinou činností.
 
3) Pokud pupínky přesto vymačkáváte, 
přichází čas pro dezinfekci s 2,5% benzoylperoxidu.
 
4) Používejte výrobky proti akné
Nejlépe takové, které jsou ověřeny klinickými studiemi. Také dbejte, aby obsahovaly např. benzoyl-peroxid nebo glykolovou či salicylovou kyselinu. Ovšem pozor, výrobky tohoto druhu se většinou začnou projevovat až po 4 týdnech.
 
5) Zkuste retinoidy! 
Retinoidy nepůsobí jen proti vráskám, ale podporují odstraňování skvrn, tvorbu kolagenu a předchází akné. Místo svého nočního krému používejte doporučené množství produktu s retinoidy na celý obličej. Pomůžete tím také rychlejšímu obnovování kožních buněk.
 
6) Zakročte včas! 
Včasná léčba pupínku může snížit jeho životnost o jeden až dva dny. Je třeba zabránit akné ještě před jeho objevením. Ošetřujte pokožku náchylnou k tvorbě pupínků, i přesto, že tam ještě žádné nejsou!
 
7) Nepřehánějte! 
Při používání příliš velkého množství produktů proti akné dosáhnete nadměrného vysušení pokožky a v některých případech i chemických popálenin. Nanášejte pouze množství doporučené na obalu, ne více. Péči dokončete nanesením hydratačního krému bez obsahu oleje.
 
8) Dopřejte si odpočinek! 
To se snadno řekne, ano. Ale stresové hormony zvyšují produkci oleje, který ucpává póry. Takže se snažte uvolnit, pokud cítíte že to zrovna potřebujete.
 
9) Chraňte svou kůži! 
Aknózní pokožka je více náchylná k poškození sluncem, takže je nutné používat přípravky s ochranným faktorem 30 a více. Vybírejte si z produktů, které nebudou ucpávat vaše póry.
 
10) Nechte zmizet i jizvičky! 
I když už je pupínek pryč, neznamená to, že zcela zmizel. Použijte přípravky na odstranění jizviček, případně tmavých skvrnek.
Konec článku