Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?

Proč se tvoří vrásky a jak tento proces minimalizovat?
Rubrika: Doplňky stravy by Anna Brandejs 23.03.2020
tisk

Základními složkami kůže jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Právě změny, kterými tyto tři složky prochází, se pak projevují viditelnými známkami stárnutí pleti.

Normální zdravá kůže má hladký jemný povrch, je pevná a má všude stejnoměrnou barvu bez pigmentových skvrn.

Proč se kůže mění, když stárneme?

Kůže má tři vrstvy a za stárnutím stojí především změny, které se odehrávají ve střední vrstvě kůže. Střední vrstva je trojrozměrná síť tvořená kolagenem, elastinem a kyselinou hyaluronovou. Kolagen tvoří až 70% kůže a jedná se převážně o kolagen typu I.

  • Kolagen dodává kůži pevnost a hladkost.
  • Elastin zodpovídá za elasticitu a pružnost kůže.
  • Kyselina hyaluronová udržuje kůži hydratovanou a vlhkou.

Postupem času se snižuje schopnost těla produkovat tyto tři látky, následkem čeho se pleť stává suchou, matnou, vrásčitou a povislou. Kůže začíná připomínat krepový papír, ztenčuje se a je křehká.

Kůže věkem snižuje schopnost vytvářet vlastní kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovu, nezávisle na tom jestli dodržujeme zdravý životní styl, nebo ne.

  • Po 20 roce života kůže produkuje o 1–2% méně kolagenu než v pubertě.
  • Po 30 roce života o 25% méně kolagenu.
  • Po 60 roce života o 50% méně kolagenu.

Tím se kůže ztenčuje, povoluje a tvoří se vrásky a pigmentové skvrny.

Čemu se vyhnout, abychom přirozený proces stárnutí neurychlovali:

K snížené tvorbě těchto látek drasticky přispívají i externí a interní faktory, kterým je dobré se vyhnout, popřípadě suplementovat látky v podobě doplňků stravy, které účinek těchto faktorů minimalizují a zároveň pomohou tělu si vybudovat více kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

1. Vystavování se slunci

Škodlivé UV záření spouští zánětlivé procesy v kůži a poškozuje DNA buněk.

2. Znečištěný vzduch

Mikroskopické částečky, které penetrují do kůže, způsobují záněty a poškozují kůži tvorbou volných radikálů.

3. Špatná strava s vysokým obsahem cukru

Na kolagenové peptidy v krvi se navážou molekuly cukru, a tak se brzdí tvorba nového kolagenu v pleti. Navíc cukr přispívá k tvorbě volných radikálů, které poškozují kožní buňky.

4. Stres a málo spánku

Pod vlivem stresu se vytváří přemíra hormonu kortizolu, který zabraňuje tvorbě nového kolagenu.

5. Kouření

Nejenže vdechováním kouře dostáváme do těla hodně toxinů, ale kouření poškozuje drobné cévky v kůži, které do kůže přinášejí stavební látky potřebné k nové tvorbě kolagenu.

6. Alkohol

Pití alkoholu poškozuje krevní vlásečnice v kůži a navíc kůži dehydruje. Dlouhodobé popíjení alkoholu vede k tomu, že člověk vypadá starší, než je jeho věk.

Co suplementovat:

Abyste podpořili novou tvorbu kolagenu v kůži, je dobré suplementovat kvalitní rybí kolagen typu I. Musí to být ale kolagen typu 1, ne kolageny typu II. a III., jako jsou hovězí, prasečí nebo drůbeží, protože typy II. a III. jsou možná dobré pro klouby a svaly, ale viditelné výsledky na omlazení kůže neuvidíte, a to proto, že lidská kůže je z 80% tvořená kolagenem typu I. a ten se získává z ryb. Výborné výsledky má i extrakt z pšenice, který zpomaluje rozklad kolagenu a elastinu v kůži, navíc klinické studie potvrdily, že Cermaosidy jsou schopné zjemnit kůži až o 73%, zlepšit její hydrataci o 36%, redukovat vrásky o 19%. Velmi důležitá je i suplementace vitamínů C, E a D, které mají antioxidační účinky a podporují tvorbu kolagenu. Všechny tyto látky najdete v doplňku stravy Collagen +11 by Anna Brandejs. Tento produkt navíc obsahuje i další luxusní látky, jako je lykopen, nebo extrakt z granátového jablka, který má vyšší antioxidační potenciál než zelený čaj. A to není všechno, Collagen +11 obsahuje i pro pleť tak důležitou kyselinu hyaluronovou, biotin, kyselinu, nebo minerály měď a zinek, které jsou známé nejen pro své blahodárné účinky na pleť, ale i na kůži celého těla.

COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS Zdokonalte svou pleť zevnitř s COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS s nejčistším rybím kolagenem a patentovanými Ceramosidy. Světově unikátní složení navrhla sama Anna Brandejs, protože na trhu nenašla nic, co by uspokojilo její náročné požadavky. Získejte mladistvě zpevněnou a vyhlazenou pleť díky doplňku stravy, který vyhladí vrásky, rozjasní a zjemní pleť až o 63 %.
Skladem
Cena: 1 770 Kč

Konec článku