Kolagen na vlasy? Ano, díky doplňkům stravy s kolagenem budete mít krásné vlasy

Kolagen na vlasy? Ano, díky doplňkům stravy s kolagenem budete mít krásné vlasy
Rubrika: Doplňky stravy by Anna Brandejs 15.02.2020
tisk

Jednoduchá odpověď zní – ano!

Kolagen, který organismus přijme prostřednictvím doplňků stravy, mu totiž poskytne dostatečnou výživu, kterou vlasové váčky (folikuly) pro růst zdravého vlasového vlákna potřebují. Nejlepší volbou je kolagen I. typu, především ve formě mořského kolagenu, který je nejbohatším zdrojem esenciálních aminokyselin jako prolin. Ty nejen, že vlas posilují a ztlušťují vlasové vlákno, ale navíc redukují i vypadávání vlasů a urychlují jejich růst.

Posiluje kolagen vlasy?

Ano, kolagen je účinným a zároveň přirozeným způsobem, jak vlasy posílit a zahustit. Kromě toho, že urychluje růst vlasů a brání jejich vypadávání, zlepšuje i zdraví pleti a nehtů. Pravidelná konzumace kolagenu může zlepšit zdravotní stav vlasů tím, že jim dodá esenciální aminokyseliny, které organismus potřebuje pro produkci nových vlasových vláken.

Jak to funguje? Vlasy sestávají především z bílkoviny keratinu. Protože je kolagen bohatým zdrojem esenciálních aminokyselin, které keratin v těle utváří, napomáhá i zahuštění vlasů. Na svědomí to má především aminokyselina prolin.

Antioxidanty pro krásné vlasy

Dalším důležitým prvkem pro zdravé vlasy je stav vlasových váčků. Aby byly vlasy silné, lesklé, zdravé a nevypadávaly, musí být zdravé i folikuly. Vlasové váčky nicméně často poškozují volné radikály, které se v pokožce hromadí v důsledku chronického stresu, špatné stavy, ultrafialového záření nebo jen rostoucího věku. Podle studie provedené na Tokyo Medical University mají volné radikály na vypadávání vlasů přímý vliv. Čím více volných radikálů se podle studie hromadí v kůži ve vlasové části hlavy, tím výraznější je tenčení vlasů a jejich vypadávání.

Právě zde může pomoci kolagen. Sám je totiž bohatý na antioxidanty, které škodlivé volné radikály neutralizují, a tím působí preventivně proti poškození vlasů. Zejména kolagen I. typu je v neutralizaci volných radikálů účinný a stimuluje regeneraci vlasů, stejně jako zpomaluje jejich vypadávání. Antioxidanty ale nepůsobí jen proti vypadávání vlasů, preventivně mohou působit i proti jejich šedivění.

O kolagenu se ví, že zlepšuje elasticitu pleti a redukuje vrásky. Pro krásu a zdraví vlasů je nicméně elasticita pokožky ve vlasové části hlavy klíčová. Vrstva kůže, v níž jsou umístěny vlasové folikuly, může podléhat negativnímu vlivu stárnutí, které ji samozřejmě v průběhu času začíná poškozovat, a následně má za následek vypadávání vlasů spojené s vyšším věkem. Protože ale kolagen posiluje kůži celkově, zlepšuje tím i stav vlasů ve vyšším věku.

Jaký kolagen je na vlasy nejlepší?

Stejně jako pro zlepšení stavu pleti, tak i pro krásu a zdraví vlasů, je klíčový kolagen I. typu, na který je bohatý především mořský kolagen. Jeho molekuly jsou totiž menší a mají lepší biologickou využitelnost organismem. Obsahuje také velké množství aminokyseliny hydroxyprolinu, která je základem pro zdravou pleť.

Usuzuje se, že kolagenů existuje na 16 typů a každý má na organismus různý účinek. Například kolagen II. a III. typu je bohatý na aminokyselinu glycin. Ta je zodpovědná za zdravé kosti, klouby a vnitřní orgány.

COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS Zdokonalte svou pleť zevnitř s COLLAGEN + 11 by ANNA BRANDEJS s nejčistším rybím kolagenem a patentovanými Ceramosidy. Světově unikátní složení navrhla sama Anna Brandejs, protože na trhu nenašla nic, co by uspokojilo její náročné požadavky. Získejte mladistvě zpevněnou a vyhlazenou pleť díky doplňku stravy, který vyhladí vrásky, rozjasní a zjemní pleť až o 63 %.
Skladem
Cena: 1 770 Kč

Konec článku