Crystal Retinal 3 Sérum pro omlazení pleti s vitamínem A

Vitamín A je jednou z nejoblíbenějších látek pro péči o pleť. Působí proti akné, zpomaluje stárnutí pleti a redukuje pigmentace. Jestliže s ním dosud nemáte zkušenosti, stabilní noční sérum Crystal Retinal 3 s 0,03% enkapsulovaným retinaldehydem pro vás bude to pravé.

Podrobnější informace
Určeno pro věk:
0 20 30 40 50 60+
Určeno pro pleť:
Crystal Retinal 3
Netestováno na zvířatech
Ikona - Netestováno
100% vegan
Ikona - 100% vegan
Cena: 1 350 Kč

Skladem

Vitamín A pro omlazení

Klasický retinol (vitamín A), stejně jako retinaldehyd a kyselina retinová spadají do jedné rodiny retinoidů, tedy látek odvozených od vitamínu A. Ty mají na pleť mimořádný účinek, omlazují ji, působí preventivně proti jejímu stárnutí, regulují také nadměrnou pigmentaci a stimulují její obnovu na buněčné úrovni. Kromě toho navíc pokožku čistí, čímž působí proti akné.

Omlazení již za čtyři týdny

 • Obnovuje pleť na buněčné úrovni
 • Viditelně vyhlazuje jemné linky a vrásky
 • Zpevňuje pleť a podporuje její elasticitu
 • Působí proti bakteriím způsobujícím akné, čímž podporuje pročištění pokožky
 • Hydratuje

11x rychlejší účinek než retinol

Biologicky aktivní formou vitamínu A, tedy tou, jež působí na pleť, je kyselina retinová. Ani retinol, ani retinaldehyd sami aktivní nejsou, na kyselinu retinovou se musí nejprve v kůži přeměnit. V případě retinolu musí nejprve dojít k přeměně na retinal, a posléze na kyselinu retinovou, u retinalu (retinaldehydu) je nutný pouze jeden krok k přeměně na tuto biologicky aktivní formu. Díky tomu je účinek retinaldehydu na pleť 11x rychlejší než u klasického retinolu.

Pro začátečníky s retinoidy

Noční sérum Crystal Retinal 3 0,03% enkapsulovaným retinaldehydem je vhodné pro všechny, kdo dosud nemají zkušenosti s používáním vitamínu A (retinolu) a dalšími retinoidy, nebo již vyzkoušeli produkty s jejich nižší koncentrací a chtějí svoji péči posunout o stupínek výš. Stejně tak je vhodné pro ty, kdo ještě na své pleti nepozorují známky jejího stárnutí, ale snaží se proti němu působit preventivně.

Řada produktů s vzrůstající koncentrací

Crystal Retinal je noční sérum od Medik8 s retinaldehydem jako hlavní účinnou látkou. Zároveň se také jedná o ucelenou řadu produktů se čtyřmi různými koncentracemi této účinné látky.

 • Crystal Retinal 1 s 0,01% retinalem vhodný pro mladistvou problematickou pleť nebo pro pleť přecitlivělou
 • Crystal Retinal 3 s 0,03% retinalem vhodný pro ty, kdo s retinoidy dosud nemají zkušenosti
 • Crystal Retinal 6 s 0,06% retinalem vhodný pro pleť přivyklou aplikaci retinoidů, která chce těžit z jejich vyšší koncentrace
 • Crystal Retinal 10 s 0,1% retinalem je nejsilnější retinalové sérum vhodné pro zralou pleť s viditelným známkami stárnutí

Noční sérum vhodné pro…

 • Mladistvou pleť
 • Ty, kdo s vitamínem A dosud nemají zkušenosti
 • Ty, kdo chtějí preventivně působit proti stárnutí pleti
 • Pleť, jež potřebuje ochranu před vnějšími stresory

Pleť navíc hydratuje

Vedle obsahu retinaldehydu sérum obsahuje hydratační a zjemňující látky, jako je kyselina hyaluronová, glycerin a vitamín E, které zahrnují vláhou všechny vrstvy kůže a brání jejich vysoušení, k němuž může po aplikaci retinoidů někdy docházet.

Složení proti vráskám

Enkapsulovaný retinal (retinaldehyd):
Účinný derivát vitamínu A, který může působit až 11x rychleji než běžné formy retinolu, k pleti nicméně zůstává stále stejně jemný. Snižuje výskyt bakterie P. acnes zodpovědné za pupínky a další projevy akné. Viditelně zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek, texturu pleti a sjednocuje její barevný tón.

Kyselina hyaluronová:
Vysoce účinná látka, který v pleti uzamyká vlhkost, čímž podporuje vyváženou hydrataci a elasticitu kůže. Dokáže v sobě zadržet až tisícinásobek vlastní váhy vody.

Glycerin:
Jeden z přirozených zvlhčujících faktorů v pleti a účinný zvlhčovač, který podporuje fungování přirozené kožní bariéry a zamezuje transepidermální ztrátě vody.

Vitamín C
Antioxidant, který neutralizuje volné radikály formující se kvůli UV záření v kůži, a tím bojuje proti vzniku viditelných známek stárnutí pleti a hyperpigmentaci.

Vitamín E:
Silný antioxidant neutralizující volné radikály, který stimuluje hydrataci a omlazení pleti. Společně s vitamínem C působí synergicky a navyšují svůj antioxidační účinek.

Crystal Retinal si užijte večer

 • Po večerním čištění pleti naneste malé množství na pleť a dekolt ještě před aplikací tradičního hydratačního produktu. Tak jako v případě produktů s retinolem nanášejte postupně a pleť nechejte přivyknout. První dva týdny aplikujte dvakrát týdně, následující dva týdny ob den. Po měsíci již můžete aplikovat denně.
 • Balení o objemu 30 ml vystačí až na 100 aplikací
 • V případě těhotenství či kojení konzultujte používání s lékařem

Používejte opalovací krém

Nezapomínejte na každodenní aplikaci produktu chránícího před UV zářením, s nímž pokračujte až týden po ukončení aplikace Crystal Retinalu. Obsažený retinaldehyd může zvyšovat citlivost pleti vůči slunečnímu záření.

Upozornění: Produkty s obsahem vitamínu A nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Vložte svůj dotaz

Vložení komentáře

Lenka Miková

08.06.2020 09:08

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda pro aknozni problematickou pleť bude výhodnější pouzit sérum s retinolem 3 nebo tento produkt crystal retinal 3, vicemene jsem zvykla používat na noc séra, ale nevím co bude efektivnější volba. Dekuji za odpověď

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

08.06.2020 11:10

Dobrý den,

pokud začínáte s vitamínem A, doporučuji Retinol 3TR intense, který je v olejovo-vodové textuře.

Pokud již máte zkušenosti s vitamínem A, chcete již něco silnějšího a vyhovuje Vám spíše krémovější textura, pak Crystal retinal 3 je značka ideál.

S pozdravem,

Eliška Pazderová

17.05.2020 20:18

Dobrý den. Mohu používat Crystal Retinal 3 i přes léto? Nebo co byste mi doporučila místo toho jako serum na noc? Děkuji za odpověď

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

19.05.2020 09:46

Dobrý den,

Crystal Retinal 3 lze používat přes léto, stejně tak i ostatní produkty s vitamínem A od značky Medik8.

Doporučuji však aplikovat pouze na noc a přes den zařadit do své domácí péče ochranný krém s SPF.

S pozdravem,

Alča

31.03.2020 08:53

Dobrý den. Zvažuji koupi tohoto krému v kombinaci s řadou produktů na rozšířené póry Medik8. Pleť mám mastnou, problematickou, je mi 39, takže hledám také něco s účinkem proti stárnutí pleti. S vitamínem A nemám dosud zkušenost. Doporučila byste tuto kombinaci? Velice děkuji za odpověď.

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

31.03.2020 10:00

Dobrý den,

pokud trpíte mastnou pletí, doporučuji celou řadu na akné. Tedy ráno a večer pleti vyčistit pleť Clarifying foam a ztonizovat Daily Refresh balancing tonerem. Poté aplikovat na den Balance Moisturiser a na noc Crystal Retinal 3 ) u vitamínu A dodržujte fázování v aplikaci viz medaprex stránky nebo na zadní straně balení).

S pozdravem,

Kateřina

27.03.2020 07:17

Dobrý den, chtěla bych začít používat tento krém. Je lepší vzít č. 3 nebo 1? Je mi 32 a pleť mám problematickou, sušší, ale i smíšenou. Děkuji

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer Medik8 - Medaprex, s.r.o.

27.03.2020 08:37

Dobrý den,

pokud nemáte zkušenosti s Vitamíne A od Medik8, doporučuji začít u retinolu 3TR Intense s olejovou-vodovou texturou a nebo Crystal retinal 1 s lehkou krémovou texturou. Pokud trpíte i občasnou dehydratací pokožky, což se může stát i u smíšené pleti, navíc doporučuji zakoupit si noční hydratační krém Advanced Night Restore, který si aplikujte po vitamínu A.

 

S pozdravem,

Petra T.

24.02.2020 10:35

Hezký den, vloni na podzim 2019 jsem podstoupila celkem cca 5 enzymatických chemických peelingů, poslední v prosinci (s měsíčními odstupy). Myslíte si, že moje pleť je "připravena" takto přijmout přípravek Crystal Retinal 3 na okamžitou frekvenci užívání například obden? Že je díky peelingům tzv. "zocelená, připravená", že by nereagovala podrážděně, nebo naopak mám užívat dle návodu? Zkoušela jsem použít během týdne hned cca 3x a nevidím nějakou špatnou reakci, naopak. Děkuji moc a jsem s pozdravem Petra T.

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

28.02.2020 13:44

Dobrý den,

 

Medik8 doporučuje před a po aplikaci chemického peelingu zařadit vitamín A a vitamín C do své pravidelné péče.

 

Proto rozhodně neuděláte krok vedle.

 

S pozdravem,

Katarína Sedliačiková

Gabriela

30.11.2019 07:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho se má sérum aplikovat, popř. jak dlouhou pauzu udělat, než jej začnu znovu používat. Děkuji

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

03.12.2019 09:57

Dobrý den,

 

pauzu mezi původním a novým balením dělat nemusíte. Zde nejsou žádné přestávky povinné.

 

S pozdravem,

Veronika Valoušková

25.11.2019 20:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu chodit na IPL přístoj, když používám přípravky s retinolem, vím že při používání se nedoporučuje slunění, opalování. Děkuji za odpověď

Katarína Sedliačiková, Produktový Manažer - Medaprex, s.r.o.

26.11.2019 08:40

Dobrý den,

 

doporučuji vysadit retinol vždy týden před a týden po aplikaci IPL.

Pokud však používáte celoročně krém s ochranným faktorem 30, neměla byste se ničeho bát.

 

S pozdravem,

K tomuto produktu nebyla nalezena žádná recenze.

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isododecane, Cyclodextrin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Olivate, Tocopheryl Acetate, Squalane, Sodium Hyaluronate, Retinal, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Pentylene Glycol, Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract, Hydroxypropyl Methylcellulose, Rubus Chamaemorus (Cloudberry) Seed Oil, Sodium Polyaspartate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Dipteryx Odorata (Tonka) Bean Extract, BHT, Polyhydroxystearic Acid, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Alumina, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Isostearic Acid, Lecithin, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Stearic Acid, Coumarin, CI 14700 (Red 4).