Kloubní výživa ARTENAL Regenerace kloubů

7 účinných látek v silné koncentraci, které vám pomůžou ulevit při bolestech kloubů! ARTENAL pomáhá podpořit jak pohyblivost kloubů, tak jejich ochranu před poškozením a regeneraci. Díky zázvorovému extraktu přispívá ke snížení zánětu kloubů a pomáhá snížit bolest kloubů.

Podrobnější informace
Určeno pro věk:
0 20 30 40 50 60+
Zaměření:
Kloubní výživa ARTENAL
Cena: 529 Kč

Skladem

Doplněk stravy na klouby

Doplněk stravy Artenal obsahuje hned 7 účinných látek v silné koncentraci. Díky tomu napomáhá regeneraci kloubních chrupavek a pomáhá dodat kloubům důležitou nutriční podporu.

Ochrana kloubů před zánětem

Zároveň pomáhá podpořit a usnadnit pohyblivost kloubů a chránit je před zánětem a poškozením. Zázvor, glukosamin, chondroitin a komplex vitamínů a minerálů pomohou ulevit vašim kloubům a zlepšit vaši mobilitu.

 
ARTENAL byl podroben studii ve fakultní nemocnici Motol

Plusy pro vaše klouby

 • Pomáhá regeneraci kloubních chrupavek
 • Přispívá k lepší hybnosti kloubů
 • Pomáhá chránit buňky před poškozením
 • Pomáhá tišit záněty v kloubech
 • Pomáhá snížit bolest
 • Užívání ARTENAL může podpořit užívané léky na klouby
 • Tobolky ARTENAL lze užívat pro lepší regeneraci kloubů také jako doplňky stravy pro fitness "nadšence"

Složení jako pro britskou královnu

Obsahuje extrakt ze zázvoru, jehož přispění v rámci protizánětlivých a analgetických účinků jsou lidstvu známy po staletí, cenil si jich jak filozof Konfucius, tak britská královna Alžběta.

Extrakt obsahuje farmakologicky účinné látky gingeroly, které pozitivně ovlivňují syntézu prostaglandinů a prostaglandinových endoperoxidů jako mediátorů zánětů, a vykazují tak protizánětlivý a analgetický účinek1). Dále působí antioxidačně, antimikrobiálně a antitromboticky.

Glukosamin a chondroitin

Glukosamin sulfát (GS):
Přispívá k zmírnění bolesti, ztuhlosti a otoků kolen, prstů a jiných kloubů postižených artrózou nebo revmatoidní artritidou. Pomáhá zmenšovat obtíže v oblasti krční, hrudní a bederní páteře. Může urychlovat hojení po výkonech, posilovat klouby a preventivně působit proti jejich možnému pozdějšímu poškození. Pomáhá vytvářet chrupavku, která pokrývá konce kostí a tvoří kloubní výstelku, tím pomáhá klouby chránit, zmírňuje jejich bolestivost a ztuhlost.

Chondroitin sulfát (CS):
Jedna z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky, jejímž užíváním se pomáhájí zlepšit mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Často jej obsahují doplňky stravy pro sportovce, které podporují regeneraci a zdraví kloubů.

Vitamíny a minerály pro vaše klouby

Zinek:
Tento minerál potřebuje každá buňka v těle, ale u mnohých lidí jej ve stravě není dostatek. Tvoří součást enzymů – chemických látek, které se v organismu účastní nesčetných tkáňových pochodů a pomáhají při chronických onemocněních.

Vitamín C a vitamín E:
Mají vynikající antioxidační účinky, účastní se destrukce volných radikálů, nestabilních kyslíkových molekul poškozujících buňky, včetně těch kloubních.

Vitamín B3:
Ve studiích byly opakovaně zjištěny velmi dobré výsledky při podávání dávek vitamínu B3 nemocným s revmatoidní artritidou a osteoartrózou 2).

7 účinných látek v silné koncentraci v jedné tabletce

 • Extrakt ze zázvoru (90 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 180 mg)
 • Glukosamin sulfát (500 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 1000 mg)
 • Chondroitin sulfát (83,3 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 166,6 mg)
 • Zinek (3,3 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 6,6 mg)
 • Vitamín E (6,6 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 13,2 mg)
 • Vitamín C (50 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 100 mg)
 • Vitamín B3 (3,3 mg v jedné tobolce, v denní dávce, která činí dvě tobolky, 6,6 mg)

Užívejte tři měsíce

Balení obsahuje 90 tobolek, což je doporučená denní dávka na 45 dní. Doporučujeme používat 2x denně 1 tobolku. Tobolku doporučujeme zapít tekutinou. Užívejte nejlépe po jídle. Doporučená délka užívání je stanovena optimálně na dobu 3 měsíců. Poté si můžete dát dvouměsíční přestávku a tříměsíční kúru znovu zopakovat. 

Upozornění

Tento doplněk stravy není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určen jako náhrada pestré stravy a neřadí se mezi léky na klouby a kloubní problémy, jedná se o výživový doplněk. 

Skladujte produkt v suchu a temnu při teplotě do 25˚C. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.

 

1) Lantz RC, 2006.

2) Readers Diget Výběr: Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek.

Vložte svůj dotaz

Vložení komentáře

Michaela Sušová

17.07.2017 12:13

Řadí se artenal mezi léky na klouby?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o. - Medaprex, s.r.o.

19.07.2017 09:11

Dobrý den, Michaelo,

ARTENAL by Brandeis Clinic není lék, ale doplněk stravy. Jeho účinnost nicméně potvrdila i studie FN Motol, kterou si můžete přečíst ZDE

Pavel Ch.

03.03.2016 19:50

Mohu jej používat preventivně a zabránit tak rozvoji artrózy?

Alena Chmelařová, Product Manager - Medaprex, s.r.o.

04.03.2016 17:38

Dobrý den, Pavle,

ano, Artenal můžete používat i jako prevenci vzniku poškození kloubů.

Marie Novotná

07.08.2011 18:41

Proč nevolit ARTROFIT nebo COLAFIT je tolik léků na bolest kloubů že je těžké zvolit ten nej nej

Vložit vlastní recenzi
Průměr: 85% Excelentní
1x 1x
Antonín | 23.10.2016
Hodnocení:
61% Velmi dobré
Po dvou měsících cítím určité zlepšení, hlavně v tom, že mi méně křupe v kolenou když jdu po schodech a se i snížila bolest.
No ale zázrak to není. Mně už asi nepomůže ani svěcená voda.
Odkaz
1x
Anna | 03.05.2017
Hodnocení:
100% Dokonalé
Dávám Artenal svému psovi, jednu tbl denně a přestal pajdat. Před tím měl jako by ztuhlé klouby, například když vstal z pelíšku. tablety zabrali už asi po měsíci, teď mu to dávám preventivně už pul roku. Za mně skvělé. Mému pejskovi je 10 let.
Odkaz
1x
Monika Keyzlarová | 09.06.2017
Hodnocení:
100% Dokonalé
20.5. jsem si objednala u Vaší firmy pro manžela Artenal Brandeis clinic na regeneraci kloubů,zkusila jsem jedno balení, ale manžel je po 14 dnech tak spokojený z výsledku ,že objednávám pro něj další 3 balení.. Zatím zkoušel všechno, co bylo na trhu, ale bez výsledku. Můžete proto zveřejnit manželovo dobrozdání. Děkuji Monika Keyzlarová
Odkaz
1x
Mo-nika | 15.01.2019
Hodnocení:
79% Výborné
Měla jsem bolesti v kolenou. Také ho používám v rámci tréninku, abych se nezranila při větší zátěži - běh. Překvapivě mi to pomohlo, i když moc tabletám na klouby nevěřím. Užívala jsem dva měsíce.
Odkaz

Souvisí s články Magazínu krásy:

Jak naložit s bolestí kloubů

Jak naložit s bolestí kloubů

Bolest kloubů už dnes není jenom problémem profesionálních sportovců a starých lidí. Často totiž bolest kloubů postihuje i mladé lidi a lidi ve středním věku, kteří rozhodně profesionálně po fotbalovém hřišti či na tenisovém kurtu neběhali.

Artróza se netýká jen starých lidí

Artróza se netýká jen starých lidí

Artrózu máme většinou spojenou se staršími lidmi jako nemoc, která napadá klouby, které pak bolí. To ale neznamená, že se vyhýbá mladším lidem. Artróza dnes totiž může postihnout každého.

Artróza - informace v kostce

Artróza - informace v kostce

Artróza je nemoc, které je nejčastěji spojována s nemocemi kloubů. Nemocí, které bolest kloubů způsobují, je samozřejmě více, můžeme zmínit například revmatoidní artritidu, nicméně nejčastěji, pokud nás bolí klouby, se jedná o artrózu, kterou můžeme najít i pod názvem osteoartróza....

Zacvičte s artrózou

Zacvičte s artrózou

Artróza vzniká opotřebováním a poškozením kloubové chrupavky. Většinou se objevuje u lidí nad 40 let. Často nás na tento problém upozorní až bolest při různých aktivitách nebo při velké zátěži. Příčiny nadměrného opotřebování jsou různé. Velký vliv na rozvoj artrózy má jednostranné přetěžování kl...

Glukosamin na klouby, ale nejen na ně. Čím prospívá organismu?

Glukosamin na klouby, ale nejen na ně. Čím prospívá organismu?

Glukosamin není jen doplněk stravy, běžně se vyskytuje v lidském těle v chrupavkách. Tvoří jej řetězce cukrů a bílkovin, které jsou pevně provázané. Tělu napomáhá absorbovat nárazy a lubrikuje klouby. Umožňuje tak bezbolestný pohyb kloubů, kostí i svalů.

Ptali jste se na výrobek na chatu () Ikona - šipka

Trpím bolestí bederního a kolenního kloubu. Je mi 42 let. Uvažuji i koupi Artenalu proti bolesti kloubů. Bude to vhodné?

Tento produkt je určený jako doplněk stravy při diagnostikované artróze kloubů. Podporuje ale obecně úlevy od bolesti kloubů. Takže bych Vám jej na Vaše potíže jako doplněk stravy doporučila. Současně ale zkuste stav svých kloubů zkonzultovat s lékařem. Možná by pro Vás byla vhodná rovněž injekční aplikace kyseliny hyaluronové přímo ke kloubu, např. přípravek Synocrom. Ulevuje od bolesti kloubů a zvyšuje jejich hybnost.