Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu

Vlasová mezoterapie vám dokáže vrátit bujnou hřívu

Termín mezoterapie se poslední dobou skloňuje v mnoha různých spojeních. Jednak je to účinný způsob omlazení (ale o tom až příště), jednak možnost, jak podpořit růst vlasů na hlavě. Což se může hodit, protože se ztrátou vlasů během svého života mají alespoň jednou zkušenost dva ze tří mužů a o něco menší počet žen.

Hlavní princip mezoterapie je jednoduchý – injekčně ultratenkou jehlou či válečkem s jehličkami se do kůže hlavy, respektive její střední vrstvy, vpraví přípravky obsahující funkční látky, které kůži a vlasové folikuly krásně vyživí.

Přípravky, které jsou při mezoterapii aplikovány, obsahují většinou komplex minerálů, stopových prvků, peptidů nebo dokonce růstových faktorů či kmenových buněk. Lehké hloubkové podráždění kůže navíc stimuluje prokrvení oblasti, které podporuje další výživu a okysličení vlasových folikul. Po aplikaci je vlasová pokožka elastičtější, vlasy vypadají lépe, jsou pevnější, jejich lámání a vypadávání je redukováno a naopak je podpořen růst nových vlasů.

Proč byste to měli zkusit?

  • Vaše vlasy budou pevné, lesklé a pružné
  • Budou držet „jak přilepené“ díky zpevněnému a vyživenému vlasovému kořínku
  • Vlasy se nebudou lámat, třepit ani vypadávat, navíc proti všem těmto jevům působí mezoterapie jako prevence
  • Budete mít hustou a zdravě vypadající kštici
  • Zlepší se prokrvení vlasové pokožky a její hydratace. Už žádné lupy!
  • Dodáte svým vlasům a pokožce hlavy chybějící živiny

Jak to probíhá?

Do umyté a vydezinfikované části hlavy aplikuje odborník účinný „koktejl“ látek. Doba aplikace závisí samozřejmě na ošetřované ploše, obvykle se ale pohybuje mezi 20 a 30 minutami. Ihned po ošetření se na pokožce hlavy může objevit malý otok či drobná modřina, celkově lze však zákrok považovat za v podstatě bezbolestný. A navíc, u většiny odborníků máte možnost domluvit se na předchozí aplikaci znecitlivujícího gelu, který zajistí, že kontakt jehliček s kůží nebudete ani vnímat.

Kůže na hlavě může být následujících 24 hodin od aplikace mírně citlivá na dotyk, ovšem je zpravidla je člověk schopen vrátit se ihned po ošetření do pracovního procesu (kdepak, na tohle dovolenou nedostanete…). Oněch 24 hodin se nedoporučuje používat na pokožky hlavy jiné přípravky, než doporučí odborník, který mezoterapii prováděl. Několik dnů po ošetření také vyhněte pobytu na přímém slunci a používejte přípravky s vysokým stupněm ochrany, tedy alespoň SPF 30.

Obecně doporučovaný počet ošetření je u vlasové mezoterapie stanoven na osm. První měsíc probíhá ošetření každý týden, tedy celkem čtyři procedury. Druhý měsíc dochází klient na ošetření jednou za dva týdny, absolvuje tedy další dvě procedury. A na následující dva měsíce tím pádem zbývají dvě ošetření. Ovšem pozor, je třeba zdůraznit, že se jedná o pouhé obecné doporučení. Proškolený odborník může při pohledu na vaši hlavu počet ošetření libovolně zvýšit, snížit nebo změnit periodicitu. Co je ale důležité, že první viditelné výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Bývají totiž vidět už po měsíci od první aplikace!

My v Medaprexu doporučujeme dva typy mezoterapie pro vlasy, a to Dermaheal Stem C´Rum a Dermaheal HL.

Starší články:
Typy plešatění: Za jizvící alopecii může zánět. Zbavit se ho ovšem není lehké
Péče o vlasy3.7.2015

Typy plešatění: Za jizvící alopecii může zánět. Zbavit se ho ovšem není lehké

Jizvící alopecie (cicatricial alopecia) je skupina onemocnění projevujících se ztrátou vlasů. Diagnostikována je zhruba u tří procent pacientů, které problém plešatění řeší se svými lékaři. Jedná se o záležitost, která postihuje jak muže, tak ženy, a to bez rozdílu věku.

Typy plešatení: Telogenní efluvium způsobuje šok a stres. Takže radši relaxujte!
Péče o vlasy8.6.2015

Typy plešatení: Telogenní efluvium způsobuje šok a stres. Takže radši relaxujte!

Efluvium je ztráta vlasů, kterou definuje nepřirozený vývoj růstového cyklu vlasu. Rozlišujeme dva druhy, telogenní a anagenní. My se dnes zaměříme na první zmíněné.

Typy plešatění: Alopecia areata aneb když váš vlastní imunitní systém napadá vlasy
Péče o vlasy13.5.2015

Typy plešatění: Alopecia areata aneb když váš vlastní imunitní systém napadá vlasy

Druhů plešatění známe hned několik. Někdy jsou na vině pohlavní buňky, jindy stres a jindy zase vlastní imunitní systém. Abyste důvodům, proč vám padají (a nebo v budoucnu mohou vypadat) vlasy, dostatečně porozuměli, rozhodli jsme se vás prostřednictvím našeho Magazínu krásy seznámit s různými typy plešatění.

Proč mi na jaře padají vlasy?
Péče o vlasy27.4.2015

Proč mi na jaře padají vlasy?

Sezónní padání vlasů nás nejvíce postihuje na jaře a na podzim. Namísto ztráty 50 až 100 vlasů denně, což je běžná každodenní ztráta, se kterou tak nějak musíme počítat, se může stát, že ztratíme mnohem více. Dobrá zpráva na konec? Tohle plešatění není navždycky.

19 (překvapivých) důvodů, proč vám padají vlasy
Péče o vlasy5.3.2015

19 (překvapivých) důvodů, proč vám padají vlasy

Možností, proč vaše kštice není, co bývala, je spousty. Některé z nich by vás navíc ani nenapadly!